Вечір українського кіно в Острозькій академії

30 вересня 2011

Вчора студенти Національного університету «Острозька академія» мали змогу насолодитися переглядом легендарного українського фільму «Тіні забутих предків». Кіносеанс проходив у рамках Дня українського кіно, що вже став гарною традицією в Острозькій академії.

«Тіні забутих предків» вважається стрічкою, яка поклала початок унікальному феномену «українського поетичного кіно». Ця перлина національного кінематографу була знята ще у 1964 році знаменитим українським режисером Сергієм Параджановим за однойменною повістю Михайла Коцюбинського.

Кінострічка вразила глядачів не лише неперевершеною грою акторів, а й глибокою народною мудрістю. Студентам цікаво було спостерігати за психологією гуцулів та їх національним колоритом, адже режисер значну увагу приділив саме художнім деталям, за що й був нагороджений Кубком Фестивалю МВК у Римі.

Отож, фінал фільму змусив замислитись над простими реаліями життя і викликав бурю емоцій у студентів.