Викладач Острозької академії відвідала семінар із журналістської етики

26 вересня 2011

Викладач кафедри журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія» Вікторія Назарук відвідала семінар «Сприяння підвищенню професійних етичних стандартів і саморегулюванню в журналістській спільноті України», який відбувся 22-23 вересня у Львові.

Організаторами семінару стали Комісія з журналістської етики за підтримки ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва в Європі). Участь у заході взяли викладачі факультетів журналістики, журналісти-практики та медіаексперти.

У ході семінару учасники обговорювали методи впровадження у журналістську практику механізмів саморегуляції, розвиток медіа-права, підвищення стандартів професійної етики у журналістському середовищі.

Окрему увагу організатори зосередили на питанні удосконалення відповідних освітніх програм, зокрема із «Журналістської етики», адже, як свідчить практика, вказана дисципліна на факультетах журналістики вивчається оглядово.

«Студенти спеціальності „журналістика“, розпочинаючи практичну діяльність, мало зважають на етичні стандарти, адже зараз відсутнє належне юридичне поле їх застосування. Така ситуація провокує не лише низький рівень окремого журналіста, але і суттєво знижує довіру до медіа галузі загалом», — зазначив модератор семінару, член Комісії з журналістської етики Михайло Батіг.

Під час семінару відбулася презентація концепції майбутнього посібника-практикуму з «Журналістської етики», до створення якого долучився старший викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУОА Сергій Штурхецький.

«Розробка такого посібника дозволить краще ознайомити студентів із суперечливими ситуаціями, які виникатимуть під час роботи з джерелами, оприлюдненням інформації. А поки вийде друком український посібник, апробуємо презентовані на семінарі методичні розробки журналістів Швейцарії та Болгарії», — розповідає Вікторія Назарук.