В Острозькій академії розглянули гендерну проблематику

27 травня 2011

У стінах Острозької академії пройшла I Всеукраїнська нуково-практична конференція на тему «Гендерна проблематика та антропологічні горизонти». Після вітального слова проректора з навчально-виховної роботи Руслани  Каламаж та декана гуманітарного факультету Василя Жуковського загальні доповіді представили Оксана Пашковська — кандидат філософських наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Марія Петрушкевич — кандидат філософських наук Острозької академії.

Надалі учасники конференції продовжили роботу у п'ятьох секціях — Методологія гендерних досліджень та жіночі рухи, Гендерні дослідження у психології та педагогіці, Гендерний аспект дослідження української культури, Антропологічний зріз гендеру та Гендерна проблематика у літературній творчості та масс-медіа.

Завідувач кафедри гендерних досліджень НаУ ОА, одна з організаторів конференції Марія Петрушкевич відзначила широкий контингент учасників України, а також про її виняткову актуальність: «Конференція пов’язана з початком функціонування у нашій академії кафедри гендерних досліджень. Завдяки їй університет дає про себе знати українському науковому простору про те, що тут також займаються гендерними дослідженнями. Гендерна проблематика зараз є однією із наріжних тем у вищій освіті, оскільки входження вищої школи до європейської спільноти передбачає перш за все розгляд саме таких питань».