Світила української історичної науки обговорили в Острозькій академії питання Другої світової війни

13 травня 2011

У Національному університеті «Острозька академія» 12 травня відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Україна в горнилі воєнних випробувань», приурочений до 70-річчя початку німецько-радянської війни.

Участь у дискусії взяли спеціально запрошені гості, експерти-науковці у сфері історії, зокрема  доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України Олександр Лисенко, доктор історичних наук, професор, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Дмитро Вєдєнєєв, доктор історичних наук, завідувач кафедри новітньої історії України Волинського національного університету імені Лесі Українки Володимир Баран, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Національного університету «Острозька академія» Володимир Трофимович та інші знані науковці-історики.

За круглим столом зібралися вчені з різними поглядами на події Другої світової війни, тому дискусія проходила досить жваво. Зокрема доповідачі наголошували на існуванні міфів навколо відомих історичних подій та спекуляції на цьому політиків. На думку більшості експертів, ідеологізація історії є не доречною, тому потрібно обережно давати оцінку подіям, особливо тим, які відбувалися у часи Другої світової війни.