Презентація Пересопницького Євангелія у Острозькій академії

19 квітня 2011

В Острозькій академії 19 квітня відбулася перша в Україні презентація факсимільного видання Пересопницького Євангелія. Книга була куплена і подарована академії бізнесменом, членом правління компанії «Quintessentially estates» Олегом Каштаном. За словами ректора Ігоря Пасічника, тепер пана Каштана повноправно можна називати меценатом.

Факсимільне видання Євангелія цьогоріч вперше побачило світ. Книга була надрукована тиражем у дві сотні примірників видавництвом «АДЕФ-Україна». Унікальне видання було представлене увазі громадськості саме у стінах Острозької академії.

На презентацію книги до університету завітали члени організаційного комітету «Пересопницьке Євангеліє. 450 років», який займається підготовкою святкувань річниці видання Пересопницького Євангелія. Зокрема, Острозьку академію відвідали заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов, директор Рівненського відділення Національного банку України Іван Чух, директор видавничого дому «АДЕФ-Україна» Ігор Шпак, виконавчий директор видавничого дому «АДЕФ-Україна» Алла Істоміна, представник Світового Конгресу Українців Андрій Гайдамака та професор, академік НАН України, директор Інституту археології НАНУ Петро Толочко.

У рамках презентації також було вперше продемонстровано ювілейну монету із зображенням Пересопницького Євангелія, випущену Національним банком України спеціально до річниці видання книги.