«Острозький неограф» представив свої нові здобутки

01 квітня 2011

Лексикографічна лабораторія «Острозький неограф», яка у 2007 році починала своє існування як гурток «Українська індивідуально-авторська неографія», 31 березня провела круглий стіл, присвячений проблемам авторської неографії факультету.

Під час засідання студенти та науковці Острозької академії та Рівненського державного гуманітарного університету виголошували свої доповіді і брали участь у диспуті: «Словотворчість поетів: розвиток чи засмічення рідної мови», який не залишив байдужим нікого з присутніх.

Магістрантки української філології Юлія Лісовська та Оксана Пухонська запропонували увазі гостей соціологічне дослідженя, в якому взяли участь 47 поетів з різних регіонів України. Як виявилося, 62% з них використовує неологізми у своїй творчості, а 83% вважає, що вживання неологізмів − прагнення сказати нове слово в поезії.

Викладач кафедри релігієзнавства Острозької академії Юлія Маслова, яка досліджує гендерні неологізми в українських ЗМІ, зазначила: «Українська мова - динамічна. Вона європейська і ми не можемо уникнути інновацій».

Наприкінці засідання ініціатор та керівник «Острозького неографа», доктор філологічних наук Галина Вокальчук подякувала організаторам і поділилася планами та перспективами.