Викладач кафедри релігієзнавства відвідав міжнародну наукову конференцію в Саудівській Аравії

27 грудня 2010

З 17 по 19 грудня цього року в Мединському університеті (Медина, Саудівська Аравія) відбулася Перша міжнародна наукова конференція «Внесок Королівства Саудівська Аравія у вирішення проблем мусульманського світу», в якій взяли участь дослідники із 35 країн. Захід проводився під патронатом короля Саудівської Аравії Абдалли бін Абдельазіза. Серед запрошених гостей – відомі політичні та релігійні діячі мусульманського світу, знані науковці, представники громадських організацій, члени королівської родини.

Викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович, який брав участь у конференції із доповіддю про специфіку перекладацьких проектів сакральних текстів, був єдиним учасником із Європи.

«Конференція проходила три дні, було виголошено більше 100 доповідей, – розповідає Михайло Якубович. Захід було організовано на найвищому рівні. У мене була змога поспілкуватись із багатьма видатними дослідниками, зрештою, послухати цікаві доповіді, ознайомитись із досвідом проведення конференцій на Сході. Стаття, яку я представляв, опублікована в матеріалах конференції. Взагалі, моя доповідь викликала чималий інтерес. Арабських науковців цікавили й загальні питання. Наприклад, про іслам в Україні, про нашу систему освіти, про вивчення східних культур».

У інтерв’ю, яке Михайло Якубович дав телеканалу Saudi Culture, йшлося про відносини України з арабським світом, Острозьку академію як перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, про відродження української сходознавчої науки.