Круглий стіл, присвячений 120-річчю з дня народження М. Гайдеґґера, відбувся в Острозькій академії

30 вересня 2009

30 вересня 2009 року кафедрою культурології та філософії Острозької академії було проведено круглий стіл, присвячений філософії Мартіна Гайдеґґера (1889-1976). Гостями наукового заходу були представники кафедри філософії Національного університету водного господарства та природокористування, що в Рівному.

Мартін Гайдеґґер – відомий німецький філософ ХХ століття, який по-новому поставив питання про буття. Використовував феноменологічний метод, розроблений Е. Гуссерлем. Його філософія спричинила онтологічний переворот у сучасній філософії, що мало значний вплив на подальший розвиток філософії, психології, політичної теорії. Найважливіші праці: «Буття і час», «Пролегомени до історії поняття часу», «Що називається мисленням?» та ін.

Під час круглого столу було обговорено різні аспекти творчості мислителя, розглянуто перспективи подальшого розвитку ідей Гайдеґґера в філософії (філософська герменевтика), естетиці, політичній теорії (політична філософія Г. Арендт), психології (Dasein-аналіз).