Микола Томенко прочитав лекцію острозьким студентам

10 квітня 2009

Національний університет «Острозька академія» 9 квітня відвідав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Микола Томенко прочитав відкриту лекцію на тему: «Микола Гоголь – історик України» з нагоди 200-річчя від дня народження письменника. За словами Миколи Томенка, інформаційно-просвітницький проект «Гоголь та Україна» стартував у березні цього року з ініціативи благодійного фонду «Справедлива Україна». Проект передбачає ознайомлення з доробком Миколи Гоголя у сфері української історії та культури. До ювілею фонд провів  кампанію соціальної реклами «Гоголь та Україна», яка була розміщена в семи містах України, що пов’язані з життям та творчістю Миколи Гоголя, зокрема, у Києві, Полтаві, Ніжині, Запоріжжі. Водночас, за словами віце-спікера, через фінансову кризу держава не реалізувала всі бюджетні програми, які були заплановані до ювілею письменника.

Також під час зустрічі відбулася презентація диску «Живі голоси. Класика української літератури», ініціатором створення якого є також Микола Томенко. Уперше диск представили громадськості ще торік до Дня Незалежності України. На ньому розміщені архівні записи письменників, які читають власні поезії. Ці записи вдалося віднайти у приватних колекціях Павла Тичини, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, а також у фондах Національної радіокомпанії України.

Студенти мали можливість поставити Миколі Томенку питання, які стосувалися як безпосередньо тематики зустрічі, так і сучасної політичної ситуації в Україні загалом.
Наприкінці зустрічі ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник подарував Миколі Томенку книжку викладача академії Валерія Войтовича «Амазонка. Богиня-Діва-Воїн».