Наукові здобутки Сергія Бабича презентували в Острозькій академії

07 квітня 2009

У Національному університеті «Острозька академія» відбулась презентація  книги  Сергія Бабича «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко». Це друковане видання кандидатської дисертації вченого, захищеної  у 2002 році. Книга довго йшла до читача, але була все-таки видана цього року за сприяння  кафедри української літератури ім. академіка  М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка.  На жаль, автор уже не побачив видання своєї книги, оскільки хвороба забрала його життя.

Сергій Бабич працював на кафедрі української літератури Рівненського державного гуманітарного університету. Те, що презентація його наукової праці відбулася саме в Острозькій академії, не є дивним. Адже досліджував Сергій Бабич постать Мелетія Смотрицького, чиє життя та діяльність тісно переплелися з Острозькою академією.

Своїми думками та спогадами про цього науковця поділилися зі студентами та викладачами академії проректор з навчально-виховної та наукової роботи, професор Петро Кралюк, кандидат філологічних наук Лідія Зелінська, а також члени родини Сергія Бабича.

Монографія вченого-медієвіста «Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко» – це нове прочитання творчості Мелетія Смотрицького, розглянуте крізь призму  нових наукових підходів.