Виставка народної вишивки Юрія Савки

12 вересня 2008

11 вересня у Національному університеті «Острозька академія»  з ініціативи директора Центру вивчення спадщини Острозької академії Світлани Дарчик та студентів спеціальності «культурологія» відбулося відкриття виставки народної вишивки лучанина Юрія Савки «Штрихи історії України».

Вишивати Юрій Савка почав досить пізно. Усе почалося із відвідин  виставки вишиваних ікон та образів отця  Дмитра Блажейовського. За словами пана Юрія, спочатку він вишивав ікони, за ескізами Дмитра Блажейовського, пізніше – почав вишивати історичні портрети, потім з’явилися інші роботи за власними ескізами.

Серед робіт, які зараз експонуються в Острозькій академії, найбільшу увагу відвідувачів привернули портрети історичних осіб: Тараса Шевченка, Лесі Українки, В’ячеслава Чорновола та інших, а також вишивані ікони.

Під час відкриття виставки ректор Острозької академії Ігор Пасічник вручив Юрію Савці подяку за його натхненну працю та висловив побажання побачити вишиваний портрет засновника академії, ініціатора видання Острозької Біблії князя Василя- Костянтина Острозького.