В університеті вирішували проблеми дослідження діаспори

28 червня 2008

В університеті вирішували проблеми дослідження діаспори

У Національному університеті «Острозька академія» протягом трьох днів проходила Третя Міжнародна конференція «Українська діаспора: проблеми дослідження».

Захід відбувся з ініціативи Інституту досліджень української діаспори, Українського історичного товариства, Української американської асоціації університетських професорів та Світової наукової ради при Світовому конгресі українців.
Урочисте відкриття конференції, яка проходить вже втретє, відбулося 9 вересня за участі інтелектуальної еліти всіх регіонівУкраїни та студентства університету. Учасників привітав професор, ректор Острозької академії Ігор Пасічник: «Проведення такого масштабного заходу у стінах нашого університету є гордістю кожного, хто тою чи іншою мірою долучився до нього. Я високо оцінюю заслугу науковців, які працюють у царині досліджень української діаспори».

У пленарному засіданні  взяли участь директор Інституту дослідження української діаспори Національного університету «Острозька академія», завідувач кафедри історії української діаспори НаУОА, кандидат історичних наук, доцент Алла Атаманенко, представниця Світової Федерації Українських жіночих Організацій (м. Сомердейл, США) Наталія Даниленко, доктор  філологічних наук, іноземний член НАН України, голова Асоціації україністів Словаччини та НТШ у Словаччині Микола Мушинка, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Віталій Онищук,  доктор філософських наук,  професор,  проректор з навчально-виховної та наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк та ін.

У рамках конференції також проводилися секційні засідання за участю студентів, аспірантів та наукових співробітників, які представляли вищі навчальні заклади не тільки України, а й зарубіжжя.

Наукове зібрання завершилось 10 вересня засіданням круглого столу на тему: «Актуальні питання наукового дослідження діаспори та викладання курсів з діаспоріани в університетах України», на якому учасники підбили підсумки роботи конференції.