Підбито підсумки конкурсу «Колективізація на західноукраїнських землях»

17 вересня 2007

У Національному університеті «Острозька академія» 14 вересня відбулося нагородження учасників конкурсу наукових робіт «Колективізація на західноукраїнських землях». Ідея конкурсу належить професору Валентині Борисенко та «Фонду 3000», очолюваного Катериною Ющенко. Профінансували цей проект Наталя та Іван Даниленки. Мета цього та попередніх конкурсів, організованих сім’єю Даниленків, – навчити молоде покоління шанувати історію та записувати свідчення, що матимуть історичну цінність у майбутньому. «Ми здійснили надзвичайну справу, адже до теперішнього часу ніхто цих подій настільки ґрунтовно не досліджував», - так прокоментувала пані Наталя роботи учасників.

Згідно з рішенням журі на чолі з ректором Острозької академії Ігорем Пасічником, першу премію отримала студентка другого курсу факультету політико-інформаційного менеджменту Тетяна Дарда, другу – Юрій Якеляшик, що навчається на тому ж факультеті, третю – студент економічного факультету Ігор Зубенко. Дипломами учасника та заохочувальними преміями були нагороджені студенти Володимир Муляр, Олег Монах, Надія Козицька, Олена Луць, Наталя Кондратюк, Дмитро Панчук, Галина Сташук та Раїса Саванчук.

Задумом наступного конкурсу буде запис автентичних розповідей ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів УПА про події Другої Світової війни.

Рішенням Президії Острозького Академічного Братства незмінній меценатці Острозької академії Наталі Даниленко було присвоєно звання почесного члена Острозького Академічного Братства. «Для нас є великою честю, що ряди академічного братства поповнила жінка, яка живе Острозькою академією хоч якби далеко від України вона не знаходилась», - сказав Президент ОАБ, ректор Острозької академії Ігор Пасічник під час церемонії нагородження переможців конкурсу.