Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Програми стажування закордоном

Програма імені Фулбрайта

З 1992 року майже 700 українських вчених, студентів і молодих фахівців побували у США, де навчались або проводили наукові дослідження в якості учасників Програми імені Фулбрайта. У той же час понад 400 вчених та студентів зі США відвідали Україну для навчання, проведення наукових досліджень, а також проведення консультацій з університетами.

Заснована в 1946 році Програма імені Фулбрайта є найстарішою і найбільш престижною міжнародною програмою обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки. Сьогодні вона підтримує академічні обміни з більш ніж 155 країнами світу. 

 У рамках Програми малих грантів українські випускники Програми імені Фулбрайта мають можливість отримати фінансову та організаційну підтримку для проведення конференцій, семінарів, круглих столів та інших заходів, які вони організовують, для участі в наукових заходах в Україні і в усьому світі, а також для публікації окремих науково-дослідних статей і монографій. Розширення Програми імені Фулбрайта в Україні є ще одним важливим кроком на шляху інтеграції України в міжнародне співтовариство фулбрайтівців.

fulbright.org.ua

 

The Edmund S. Muskie Graduate Fellowship Program (Muskie) 

Програма надає можливості для здобуття рівня магістра в університетах Сполучених Штатів Америки.

Дана програма є однією із программ, якою керує Бюро у справах освіти та культури  Державного департаменту США і адмініструється IREX (Міжнародна рада досліджень та обмінів).

 Програма надає можливості для здобуття кваліфікаційного рівня магістра в США для громадян з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану і України. Всі учасники відбираються на основі відкритого конкурсу.

Стипендіати мають можливість:

-  Брати участь у навчальному процесі строком до двох років.
-  Брати участь в наукових стажуваннях.
-  Посприяти налагодженню співпраці групи студентів або професорів України та США.

www.irex.org

Study Tours to Poland

Це навчальні візити до Польщі студентів, молодих спеціалістів та професіоналів з країн Східної Європи.

До участі в цих навчальних візитах запрошуються здібні студенти із Білорусі, Молдови, України та Російської Федерації. Візити проводяться при польських академічних центрах. Під час зустрічей, що організуються досвідченими неурядовими організаціями, студенти мають нагоду ознайомитись із польськими університетськими середовищами, громадськими організаціями, зустрітися з лідерами суспільного життя, взяти участь у лекціях, тренінгах, семінарах та в культурних заходах. Навчальні тури до Польщі для студентів координує Фонд «Боруссія» з Ольштина.

www.studytours.pl

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда - Lane Kirkland Scholarship Program

Польсько-Американський Фонд Свободи (Спонсор програми) і Польсько-Американська Комісія Фулбрайта (Адміністратор програми) щороку оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі, Росії, а також Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на отримання СТИПЕНДІЙ ім. ЛЕЙНА КІРКЛАНДА.

Програма адресована молодим лідерам з вищою освітою, зацікавленим у розвиткові демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні. Реалізація Програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах Польщі та 2-4 тижневих професійних стажувань у державних або приватних установах і організаціях.

Спеціальності:

  • економіка і менеджмент;
  • адміністрація / менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я);
  • державне управління (органи державної влади і самоврядування);
  • адміністрування бізнесу;
  • право;
  • суспільні науки (соціальна психологія, соціологія);
  • політологія і міжнародні відносини;
  • політика розвитку і гуманітарна допомога.

 

kirkland.edu.pl

Студії Східної Європи Варшавського університету

Студії Східної Європи Варшавського університету щорічно оголошують конкурс на здобуття однієї із 25 стипендій для кандидатів з країн Східної Європи, Росії, Кавказу та Середньої Азії, які мають повну вищу освіту. Кандидати повинні добре орієнтуються у проблематиці зазначених регіонів, зокрема періоду XIX-XX ст., а також сучасного періоду, особливо 1980-х років та з 1991 року і до сьогодні.

Стипендії призначені для навчання на 2-річних післядипломних, магістерських «Східних студіях Варшавського університету». Період навчання - 4 семестри. Стипендія надається протягом 10 місяців на рік. Частину програми стипендіати реалізуватимуть у своїх країнах (протягом кількох тижнів).

studium.uw.edu.pl

Еразмус Мундус – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країнах на всіх континентах. Намагаючись перетворити ЄС на світового лідера в освіті, а європейські університети – на осередки знань і центри інновацій, програма Еразмус Мундус також ставить за мету сприяння взаєморозумінню між людьми, активізацію міжкультурного діалогу.

Програма Еразмус Мундус була започаткована Європейським Союзом в 2004 році для країн, які не входять до ЄС. Студенти старших курсів і науковці з різних країн, включаючи Україну, мають змогу отримувати стипендії від ЄС для продовження навчання або проведення наукових досліджень у країнах ЄС.

tempus.org.ua