Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Товариство імені Олександра Оглоблина

      Наукове товариство студентів і аспірантів імені Олександра Оглоблина

      Голова: Мартинюк Назар

      Заступник голови: Мартинюк Олександр

      Секретар: Ющук Тетяна

Восени 2000 року студентами гуманітарного факультету за ініціативи декана Віктора Володимировича Павлюка було створене Наукове товариство студентів і аспірантів ім. О. Оглоблина (НТО). Діяльність товариства базується на проведенні регулярних секційних засідань, організації Регіональної наукової конференції, виданні матеріалів конференції та наукових статей у своєму друкованому виданні. Товариство популяризує наукову діяльність у студентських колах та сприяє залученню студентів до науково-дослідницької роботи, участі їх у різноманітних заходах на базі НаУОА, наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах наукових робіт.

Нині Товариство функціонує на факультеті міжнародних відносин.

Напрямки досліджень наукових секцій:

Члени секції історії України займаються дослідженням подій та явищ, актуальних проблем, які пов’язані з минулим та сучасністю нашої країни, Острогіани та української діаспори. Майбутні науковці намагаються, користуючись новими джерелами та літературою, критично й об’єктивно розглядати забуті чи малодосліджені історичні події.

У тісному зв’язку з секцією Історії України співпрацює секція історіографії та джерелознавства. Секція активно досліджує актуальні питання історіографії ключових та маловідомих подій історії України, займається питаннями біоісторіографії, а також розробляє проблеми джерелознавства.

Члени секції країнознавства та міжнародних відносин займаються дослідженнями пріоритетних питань міжнародної дипломатії та зовнішньої політики країн світу. Одним із головних напрямів досліджень є аналіз та оцінка міжнародної політики України в минулому та на сучасному етапі.

 

Товариство імені Олександра Оглоблина