*

Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Професор Андрій Шевцов виголосив інавгураційну доповідь Почесного доктора Острозької академії на тему "Постмодернізм та класичні університети у постнекласичному світі”

26 вересня 2019

До Національного університету «Острозька академія» сьогодні завітав член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, Директор департаменту ліцензування Міністерства освіти і науки України Андрій Шевцов. Запрошений гість виголосив інавгураційну доповідь на тему: «Постмодернізм та класичні університети у постнекласичному світі».

«Переоцінити роль Університетів в сучасному глобалізованому постіндустріальному інформаційному суспільстві практично неможливо. Суспільства та правлячі еліти різних епох усвідомлювали необхідність істотно підтримувати та розвивати університети: як за рахунок державного бюджету, так і через меценатство та благодійництво. Розуміння ролі університетів можливо тільки через аналіз теорії змін, що відбуваються в соціально-культурній сфері - у світоглядах, системах цінностей, релігіях, менталітеті соціальних груп, суспільств і цілих епох. Проте роль класичних університетів вочевидь необхідно вивчати у площині постнекласичної парадигми раціонального мислення», – зауважив під час лекції Андрій Шевцов. 

Згодом у присутності ректора Ігоря Пасічника, голови Вченої Ради Петра Кралюка, студентства та професорсько-викладацького складу пана Андрія Шевцова прийняли до лав Почесних докторів Острозької академії за особистий внесок у розвиток національної освіти, культури та духовності України, урочисто вручивши диплом та іменну мантію. 

«Ми маємо велику честь сьогодні нагородити Андрія Шевцова дипломом та мантією Почесного доктора. Ви робите надзвичайно велику справу у розвитку сучасної вищої освіти України, – зауважив ректор НаУОА, професор Ігор Пасічник.

Також Андрій Шевцов зустрівся із викладачами кафедри психології та педагогіки, з якими обговорив питання організації комплексного навчально-реабілітаційного супроводу студентів з особливими освітніми потребами в системі вищої освіти України.