Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри політології

В рамках проекту Erasmus+ студенти спеціальності політологія можуть взяти участь у студентській мобільності та навчатися протягом семестру в одному з наступних університетів партнерів:

Люблінський католицький університет ім. Яна Павла II (www.kul.pl)

Люблінський католицький університет ім. Яна Павла ІІ був заснований в 1918 році. Він вважається одним з найстаріших університетів в Любліні та Польщі. Він був заснований польською єпархією за ініціативою Ідзі Радзишевського, який був першим ректором Люблінського університету.

Зеленогурський Університет (www.uz.zgora.pl)

Зеленогурський Університет був заснований на основі парламентського закону 07 червня 2001 року. Університет був заснований шляхом злиття технічного та педагогічного університету, ставши таким чином найбільшим державним вищим навчальним закладом в Любуському воєводстві. Зеленогурський Університет належить до елітних польських університетів.

Академія ім. Якуба з Парадижа в Гожуві Велькопольскому (www.ajp.edu.pl)

Академія ім. Якуба з Парадижа в Гожуві Велькопольскому ділиться на чотири факультети: Факультет адміністрації та національної безпеки, Факультет економіки, Факультет гуманітарних наук і Факультет технологій. Академія нараховує близько 3500 студентів та аспірантів і майже 300 осіб викладацького складу. Академія має широкий спектр програм для студентів і аспірантів, у тому числі з польської філології, технічні програми в області комп'ютерних наук, машинобудування, інженерної безпеки та  інші навчальні програми.

Університет Масарика в м.Брно (www.muni.cz)

Університет Масарика розташований в місті Брно, є другим за величиною державним університетом в Чеській Республіці і провідним вищим навчальним закладом в Моравії. Визнаний як один з найбільш важливих педагогічних і науково-дослідницьких інституцій в Чехії. Університет відіграє важливу роль в соціальному і культурному житті Південно-Моравського регіону.

Спільна магістерська програма «Східні студії» з Варшавським університетом

За результатами засідання Х ювілейного Консорціуму Варшавського університету та українських університетів, що відбувався 14 травня 2013 року, було підписано угоду про співпрацю між Варшавським університетом та Острозькою академією із започаткуванням спільної магістерської програми «Східні студії» з видачою подвійних дипломів магістра політології Острозької академії та Варшавського університету („Studia Wschodnie” SEW UW http://studium.uw.edu.pl/o-studiach-wschodnich/

Відповідальний за програму з української сторони: Лебедюк Віталій Миколайович, кандидат наук з державного управління, доцент, декан факультету політико-інформаційного менеджменту

В межах отриманого гранту International Visegrad Fund’s Visegrad University Studies Grant (V4EaP Visegrad University Studies Grant No. 61610036) протягом 2017-2019 навчальних років, для студентів спеціальності політології, іноземні викладачі з University in Banska Bystrica (Slovakia), Charles University (Czech Republic), The John Paul II Catholic University of Lublin (Poland) будуть читати навчальний курс «The Comparative Study of Demoratization: Transition Politics in V4 countries and Ukraine».

Протягом 2017-2020 років студенти спеціалізації «Європейські студії» слухатимуть лекції провідних зарубіжних викладачів за результатами гранту Erasmus+ Programme – Jean Monnet Activities European «Values and Identity Studies» (587684-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE).

Міжнародні студентські конференції, дослідження та круглі столи

З 2009 р. кафедра політології разом з Державним університетом імені Шимона Шимоновіца (м. Замосць, Республіка Польща http://pwszzamosc.pl/) започаткувала спільні польсько-українські круглі столи на актуальні питання міжнародних відносин. Двічі на рік студенти спеціальності політології беруть участь в круглому столі (почергово, один в Україні, а другий в Польщі).