Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Кафедра громадського здоров’я

Керівництво

Завідувач кафедри: Гущук Ігор Віталійович, кандидат медичних наук, доцент 

Контактна інформація: вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл., 35800, Україна 
тел. роб.: (03654) 2-29-49
e-mail: ihor.hushchuk@oa.edu.ua
Офісні години: вівторок - четвер: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00-14.00

Заступник завідувача кафедри: Гільман Анна Юріївна, викладач кафедри психології та педагогіки. 

Контактна інформація: вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл., 35800, Україна 
тел. роб.: (03654) 2-29-49
e-mail: anna.hilman@oa.edu.ua
Офісні години: вівторок - четвер: 10.00-17.00, обідня перерва: 13.00-14.00


Методист кафедри: Кулініч Анастасія Володимирівна
Контактна інформація: вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл., 35800, Україна
тел. роб.: (03654) 2-29-49
e-mail: kafedra.hz@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 9.00-18.00, обідня перерва: 13.00-14.00

Загальна інформація про кафедру

Кафедра громадського здоров’я створена у липні 2017 року на базі факультету політико-інформаційного менеджменту.

Кафедра здійснює підготовку фахівців за кваліфікаційно-освітнім рівнем: бакалавр.

Галузь знань – 22 Охорона здоров’я.

Спеціальність 229 Громадське здоров’я.

Спеціалізації на першому рівні навчання (бакалаврат):

Промоція здоров’я; Менеджмент здоров’я

Кваліфікація – бакалавр громадського здоров’я – термін навчання 4 роки.

Мета освітньої програми 229 «Громадське здоров’я» – підготовка молодих перспективних спеціалістів на перетині галузей менеджменту, економіки та охорони здоров’я, готових успішно розпочати кар’єру у медичних закладах, міжнародних проектах, недержавних організаціях чи урядових структурах галузі охорони здоров’я.

Програма підготовки бакалавра за спеціальністю «громадське здоров’я» передбачає підготовку нової генерації фахівців для органів державного управління, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання різних форм власності в т.ч. недержавних організацій у сфері громадського здоров’я, які сприяють удосконаленню та впровадженню державної політики і державного управління спрямованих на вирішення проблем, пов’язаних із демографічною кризою, зростанням захворюваності, інвалідизації та смертності серед населення, значною суспільною стратифікацією у доступі до послуг з медичного обслуговування, низькою економічною ефективністю діяльності галузі охорони здоров’я, незадоволенням значної частини громадян станом медичної допомоги та захистом прав пацієнтів, необхідністю розвитку міжгалузевої та міжсекторальної співпраці з охорони громадського здоров’я в Україні за загальнонаціональним принципом «охорона здоров’я в усіх політиках держави».

 Бакалавр з громадського здоров’я:

 • оцінює стан здоров’я окремих індивідів, колективів, соціальних груп і суспільства в цілому у зв’язку з умовами та способом життя;
 • здійснює моніторинг та реагує на небезпеки для здоров’я у тому числі при надзвичайних ситуаціях у сфері громадського здоров’я;
 • опікується захистом здоров’я, включаючи забезпечення безпеки навколишнього середовища, праці, харчових продуктів та ін.;
 • розробляє заходи щодо збереження та зміцнення здоров’я, покращення стану навколишнього середовища, усунення біологічних загроз, формування здорового способу життя;
 • формує комунікаційну стратегію в галузі громадського здоров’я;
 • має навички щодо роботи в громаді, вміння організовувати і проводити профілактичні та оздоровчі заходи щодо попередження травматизму, спалахів інфекційних хвороб та масових отруєнь серед населення, правової допомоги та підтримки, управлінської та економічної складових діяльності системи охорони здоров’я на різних рівнях управління.

 Можливості працевлаштування:

 • медичний асистент;
 • гігієніст;
 • менеджер в закладах охорони здоров’я, міжнародних організаціях та національних програм;
 • помічник керівників підприємств, установ та організацій;
 • інспектор із соціальної допомоги;
 • помічник лікаря-епідеміолога;
 • інструктор із санітарної освіти;
 • фахівець з фізичної реабілітації;
 • педагог-валеолог; інструктор-дезінфектор;
 • експерт із медичного страхування;
 • державний інспектор з техногенного та екологічного нагляду.

Студенти спеціальності зможуть оволодіти іноземною мовою на рівні міжнародного сертифікату В2 за напрямком «Medical English» та отримати можливість стажуватися у Державній установі «Інститут громадського здоров`я ім. О.М. Марзєєва Академії медичних наук України», ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Комунальному закладі “Острозька обласна психіатрична лікарня”, Рівненському обласному клінічно-діагностичному центрі ім. В. Поліщука, Комунальному закладі “Острозька центральна районна лікарня”.

 Галузі та сектори працевлаштування студентів:

 • Діяльність у сфері профілактичної медицини;
 • Діяльність у сфері менеджменту в охороні здоров’я;
 • Діяльність у сфері медичного права та біотетики;
 • Діяльність у сфері економіки охорони здоров’я;
 • Діяльність у сфері екології;
 • Діяльність у сфері соціального забезпечення та обслуговування населення;
 • Діяльність у соціально-інформаційній сфері.

На базі кафедри діє науково-дослідний центр «Екології людини та охорони громадського здоров’я». Керівником центру є кандидат медичних наук, доцент кафедри громадського здоров’я Гущук Ігор Віталійович.

Науково-дослідний центр «Екології людини та охорони громадського здоров’я» (далі – Центр) є науково-дослідним підрозділом, що створений в складі Національного університету “Острозька академія” для сприяння розбудови системи охорони громадського здоров’я в Україні, виконання фундаментальних та прикладних науково-дослідних робіт щодо вивчення та оцінки ризиків впливу негативних факторів середовища життєдіяльності людини.

Центр створений за інціативою Гущука І.В. в рамках виконання НДР 2013-2015 рр. «Дослідження психолого-екологічних та соціально-демографічних ризиків і фобій з обґрунтуванням наслідків для здоров’я молоді». Розпочав свою діяльність у жовтні 2013 року як НДЦ «Екології людини» Університету для виконання фундаментальних та прикладних науково-дослідних робіт і розв’язання актуальних наукових проблем, забезпечення навчального процесу, залучення викладачів, докторантів, аспірантів і студентів до вирішення важливих наукових завдань: щодо вивчення та оцінки ризиків впливу факторів середовища життєдіяльності людини, а також фобій соціально-психологічного та психолого-екологічного характеру, які впливають або можуть негативно впливати на життя та здоров’я людей.

 Наукові гуртки

Екологія людини (Керівник: к. мед. н., доц. Гущук Ігор Віталійович).