Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Експертна думка кафедри релігієзнавства стосовно ситуації, яка склалася у селі Птича Дубенського району Рівненської області

Упродовж кількох років в селі  Птича Дубенського району Рівненської області триває протистояння між парафіянами, пов’язане із переходом частини релігійної громади Української православної церкви (Московського патріархату) під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату.

У зв’язку з цією ситуацією депутати Рівненської обласної ради звернулися до Верховної Ради України з проханням заборонити приватизацію культових споруд церковними інституціями, а Рівненська обласна рада 25 грудня 2015 року ухвалила звернення до вірян православних Церков і священнослужителів із закликом припинити протистояння на релігійному ґрунті.

Депутати Рівненської обласної ради закликали священиків і журналістів «утриматися від маніпулювання фактами, введення в оману, провокацій та нагнітання ворожнечі» й продемонструвати приклад християнської любові та єднання. Вони нагадують, що своїми діями віряни невільно дестабілізують ситуацію не лише на Рівненщині, а й у всій країні. Водночас депутати наголосили, що ситуацію навколо церкви Успіння Богородиці нагнітають особи з інших областей. Вони закликали Українську православну церкву (Московського патріархату) припинити через церкву «пропагувати лінію Москви».

Відтак, з метою уникнення міжконфесійних протистоянь навколо храмів, як це відбувається в с. Птича, вважаємо за доцільне підтримати ініціативу депутатів Рівненської обласної ради про заборону приватизації культових споруд, яка була направлена до Верховної Ради України.