Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Анотації курсів

Магістеріум

Екзегетика
1 трим., 22 год. лекцій, 20 год. семінарських занять, іспит

Ознайомлення з поняттями «екзегетика», «екзегеза». Вивчення загальних та спеціальних герменевтичних принципів біблійної екзегези. Знайомство з основним традиційним підходом до тлумачення Біблії (буквальним, алегоричним, етимологічним, аналогічним, анагогічним, гомілетичним). Окреслення основних методологічних прийомів і правил тлумачення до процесу біблійної екзегези (екзистенціалізму, психоаналізу, структуралізму). З’ясування рівнів, етапів, завдань екзегетичного аналізу Біблії (історико-культурного, контекстуального, літературно-критичного, теологічного). Знайомство з основними історичними напрямками дослідження і тлумачення Біблії (давньоєврейська екзегеза, талмудична, християнська).

Еклезіологія
1 трим., 14 год. лекцій, 12 год. практичних, іспит

Теологічні основи, на яких базуються структури церков, походження церкви. Структура церкви від початку до сучасності. Структура церков різних конфесій в Україні від Київської Русі.

Грецька мова
1,2 трим., 100 год. практичних занять, залік

Загальнолінгвістичні знання давньогрецької мови, розуміння міжнародної філософської та політичної термінології у підготовці до самостійної наукової роботи (словники, енциклопедії), читання в оригіналі творів грецьких філософів та текстів Нового Завіту. Отримання знань з основ давньогрецької граматики та засвоєння певного лексичного запасу.