Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

«Pro bono»

Керівник клініки: Марія Цип’ящук
Тел.: (097) 703 48 55
e-mail: oa.probono@gmail.com

Графік роботи клініки: Пн.-Чт. – з 16.00 до 19.00; Пт. – з 16.00 до 17.30

Юридична клініка ««Pro bono»   (від лат. – «заради добра») – спільний проект Благодійного Фонду «Правничі ініціативи»  і НаУ «Острозька академія». «Pro bono»   надає безкоштовні юридичні послуги населенню міста та сіл району.

Клініка була створена у 2000 році за сприяння благодійного фонду «Правничі ініціативи». Майже від початку свого утворення і дотепер клініка займає одну з передових позицій в рейтингу юридичних клінік України.

Сьогодні юридична клініка є одним із структурних підрозділів університету, що здійснює підготовку фахівців за напрямом «Право», та діє як база для практичного навчання та здобуття навчальної практики студентами старших курсів.

Мета юридичної клініки є диференційованою, адже включає в себе не лише суто навчальний компонент, але правопросвітницьку діяльність, надання якісної безкоштовної юридичної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Зокрема, ми працюємо над підвищенням рівня правової свідомості населення, реалізуючи програму практичного «живого» права «Street Law». Програма полягає у розробці та проведенні консультантами клініки уроків із актуальних юридичних питань для школярів загальноосвітніх закладів Рівненської, Волинської та Хмельницької областей.  

Безпосереднє консультування клієнтів клініки відбувається на високому рівні, про що, зокрема, свідчать статистика опрацьованих справ та схвальні відгуки клієнтів (в середньому за рік клінікою розглядається біля 50 звернень громадян, більшість з яких мають результатом надання консультації для клієнта). Крім того, консультанти юридичної клініки є неодноразовими переможцями Всеукраїнських змагань з Інтерв’ювання та консультування клієнтів ім. Л. Брауна та учасниками аналогічних змагань на міжнародному рівні  (Кардіф,Уельс, 2006 р.; Бангалор, Індія, 2008 р.; Лас Вегас, Невада, США, 2009 р.; Маастрихт, Голландія, 2011 р.). 

На додаток, студенти-консультанти клініки є активними учасниками різноманітних науково-практичних заходів, семінарів, круглих столів, з’їздів тощо.

Юридична клініка «Pro bono»  налагоджує співпрацю з органами місцевого самоврядування міст Острога та Рівного, зокрема, з місцевими органами соціального захисту населення, а також з органами Управління Юстиції України.

Наразі вже розпочата та триває співпраця юридичної клініки з іншими юридичними клініками України (ЮК Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, ЮК Київського національного університету МВС України та ін.), студентськими та громадськими організаціями правового та соціального спрямування (Ліга АПУ, ВГО ELSA-Україна, Харківська правозахисна група). Наразі планується розширення співпраці, робота над новими спільними правозахисними та правопросвітницькими проектами.