Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Товариство ім. Оглоблина

      Наукове товариство студентів і аспірантів ім. О. Оглоблина

      Голова: Ткачук Аркадій

      Заступник голови: Манько Ірина

      Секретар: Різанович Оксана

Восени 2000 року студентами гуманітарного факультету за ініціативи декана Віктора Володимировича Павлюка було створене Наукове товариство студентів і аспірантів ім. О. Оглоблина (НТО). Діяльність товариства базується на проведенні регулярних секційних засідань, організації Регіональної наукової конференції, виданні матеріалів конференції та наукових статей у своєму друкованому виданні. Товариство популяризує наукову діяльність у студентських колах та сприяє залученню студентів до науково-дослідницької роботи, участі їх у різноманітних заходах на базі НаУОА, наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах наукових робіт.

Напрямки досліджень наукових секцій:

Члени секції історії України під керівництвом Шотіка Ярослава займаються дослідженням подій та явищ, актуальних проблем, які пов’язані з минулим та сучасністю нашої країни. Майбутні науковці намагаються, користуючись новими джерелами та літературою, критично й об’єктивно розглядати забуті чи малодосліджені історичні події.

У тісному зв’язку з секцією Історії України співпрацює секція історіографії та джерелознавства, яку очолює Троцюк Юрій. Секція активно досліджує актуальні питання історіографії ключових та маловідомих подій історії України, займається питаннями біоісторіографії, а також розробляє проблеми джерелознавства.

Члени секції країнознавства та міжнародних відносин на чолі з керівником секції Ярмоленком Віталієм займаються дослідженнями пріоритетних питань міжнародної дипломатії та зовнішньої політики країн світу. Одним із головних напрямів досліджень є аналіз та оцінка міжнародної політики України в минулому та на сучасному етапі.

Важливими є результати досліджень секції культурології та філософії, роботу якої координує Гриценя Олександр. Широкий спектр досліджуваних проблем дозволяє студентам комплексно вивчати культурне життя України та світу, історію мистецтва, аналізувати українську та зарубіжну літературу, різноманітні напрямки філософії. Велика увага приділяється впливу світових культурних тенденцій на культурно-мистецьке життя України.

Товариство ім. Оглоблина