Виставка реконструкцій одягу, предметів побуту та збої ХVІ- ХVІІ ст. з приватних колекцій Ірини Погоржельської та Миколи Бендюка «При дворі князів Острозьких»

25 лютого 2015 р. о 14.00 в підземній мистецькій галереї НаУОА відбудеться відкриття виставки «При дворі князів Острозьких», де буде представлено реконструкцію одягу, предметів побуту та збої ХVІ- ХVІІ ст. з приватних колекцій Ірини Погоржельської та Миколи Бендюка.

Колекція реконструкцій костюмів належить родині Погоржельських і складається з 21 костюму, елементів озброєння та побуту. Створення колекції розпочалося в 2001 році. Під час пошуків зразків для реконструкцій родина Погоржельських познайомилася з музейними зібраннями в Україні та інших державах, об’єднала однодумців, опанувала ремесла та навіть змінила фах. Під час досліджень вивчалися портрети та археологічні знахідки, кравецькі книжки, збережені реєстри та описи вбрання, які й стали підґрунтям для реконструкції комплексів одягу ХVІ- ХVІІ ст. Дослідженнями костюмів, їх пошиттям займалася Ірина Погоржельська, її чоловік — Ян Погоржельський виготовленням елементів озброєння та побуту.

Доповнить виставку колекція картин та ікон з приватної збірки краєзнавця Миколи Бендюка.

Після відкриття студенти НаУОА та всі бажаючі матимуть змогу прослухати лекцію Ірини Погоржельської, присвячену історії костюму та побуту ХVІ- ХVІІ ст.