ІІІ Острозькі наукові читання

Національний університет «Острозька академія»

Центр вивчення спадщини князів Острозьких

ІІІ Острозькі наукові читання

(25-26 вересня 2015 р.)

Шановні викладачі, аспіранти і студенти університету!

Запрошуємо Вас відвідати Треті Острозькі наукові читання і

взяти участь в обговоренні доповідей, які будуть виголошені в рамках секцій

з історії острозького інтелектуального гуртка та

археології міст Острозького князівства XV-XVII ст.

Програма читань:

П’ятниця 25 вересня

9:45-10:00 — виступ ректора НаУОА Ігоря Пасічника

10:00-10:30 — Унікальні пам’ятки Острогіани:

• Наталія Бондар к.і.н., завідувач відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського

Презентація примірника Острозької Біблії з колекції НаУОА

10:30-11:00 — Виступ спеціального гостя:

• Антоній Миронович доктор габілітований, професор Інституту історії і політичних наук Білостоцького університету (Польща)

Адносіны Астрогскіх до Супрасльскага монастыра ў І палавіне XVI стагоддзя

11:00-12:20 — Секція 1. Персоналії і творча спадщина діячів острозького інтелектуального гуртка останньої чверті XVI — початку XVII ст.

1. Ігор Тесленко к.і.н., доцент кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія»

Нові матеріали про походження і нащадків братів Наливайків

2. Мирон Капраль д.і.н., керівник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України

Львівські сторінки біографії Дмитра Красовського

3. Леонід Тимошенко к.і.н., професор, декан історичного факультету і завідувач кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка

Сакралізація Острога унаслідок утвердження топоса «богоспасаємого града» (за документальними джерелами останньої чверті XVI ст.)

4. Наталія Сінкевич к.і.н., провідний науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Іконошанування і почитання святих у «Книзі в шести розділах» Василя Суразького (Остріг, 1588 р.)

Субота 26 вересня

9:45-14:00 — Секція 2. Археологія давніх міст Острозького князівства

1. Богдан Прищепа к.і.н., доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, заступник директора дочірнього підприємства «Рівненська старовина» ДП НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України

Міська забудова Острога ХV — першої половини ХVІІ ст. в межах ділянки на просп. Незалежності, 3 (підсумки археологічних досліджень 2007-2013 рр.)

2. Дмитро Тесленко к.і.н., доцент, докторант Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, науковий співробітник Національного університету «Острозька академія»

Попередні результати розкопок 2015 р. у центрі історичного Острога

3. Віра Гупало д.і.н., старший науковий співробітник Відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України

Фунеральна культура доби сарматизму (за матеріалами розкопок бернардинського костелу у Дубні)

4. Лариса Віногродська к.і.н., старший науковий співробітник Відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України

Фортифікації Старокостянтинова за історико-археологічними дослідженнями 2002-2008 рр.

5. Василь Чекурков керівник клубу «Юний археолог» Рівненського міського палацу дітей та молоді

Місто Рівне доби князів Острозьких за матеріалами археологічних досліджень 2007-2008 рр.

Місце проведення заходу: зала засідань вченої ради НаУОА