Конкурс філософського есе

Кафедра культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» запрошує студентів взяти участь у конкурсі філософського есе. Конкурс проводиться в рамках відзначення Всесвітнього дня філософії за регламентом ЮНЕСКО.

Традиційний круглий стіл цього року буде присвячено філософії Макса Шелера. Темою есе пропонуємо вибрати один із висловів цього мислителя:

1.  Людина – це істота, сам спосіб буття якої – це усе ще не прийняте рішення про те, чим вона хоче бути і стати.
2. Лише людина – оскільки вона особистість – може возвеличитися над собою як живою істотою.

3.
Усякий істинно людський розвиток засновується, по суті, на усе зростаючому відтісненні традиції.
4. Метафізика – не страхова спільнота для слабких людей, що потребують підтримки. Вона уже передбачає в людині міцне, високе налаштування.
5. Криза Європи зовсім ще не симптом смерті людства, і навіть «присмерку Європи»!

6.
Любити речі по можливості так, як любить їх Бог,  – це найвище, на що була б здатна людина.

Об’єм есе – 2-3 стор. друкованого тексту (А4, поля – 2 см., шрифт – 14, інтервал – 1,5).

Есе слід подати на кафедру культурології та філософії НаУОА або надіслати на е-mail  kafedra.kulturologii@oa.edu.ua до 5 листопада 2012 року.  Переможці у конкурсі отримають цінні призи, а найкращі есе будуть опубліковані на сайті www.kulturolog.org.ua