В Острозькій академії запрезентували можливості спеціалізації «Коачінґ та філософське консультування»

14 травня 2017

12 травня 2017 року в рамках зустрічей інтелектуального бізнес-клубу Острозької академії BITdiscussions, що започаткований за ініціативи гуманітарного факультету, відбувся тренінг «Коачінґ та філософське консультування». Його провела д-р Барбара Чардибон з Інституту філософії Університету в Зеленій Ґурі (Польща). Вже декілька років в цьому університеті в рамках навчання на філософії є можливість вибору новітньої спеціалізації, яка стосується коачінґу та філософського консультування.

Ця спеціалізація орієнтована на те, щоб дати випускникові гуманітарну освіти, яка доповнена філософськими та психологічними знаннями. Як зауважила Барбара Чардибон, особлива увага звертається на вивчення питань зі сфери практичної філософії, а також вміння застосовувати це знання для вирішення проблемних ситуацій.

Коачінґ і філософське консультування сьогодні надзвичайно активно розвивається і є затребуваним на ринку праці, оскільки все більше фірм та організацій наймають коача із філософськими навичками для мотивації персоналу, вирішення життєвих дилем своїх працівників, інтелектуального розвитку. А тому ті, хто здобув кваліфікацію в цій галузі влаштовуються працювати в якості тренерів особистісного розвитку, коачі бізнесу, працівники відділу HR, спеціалісти в питаннях організаційної культури.

«Ця нова спеціалізація нас надзвичайно зацікавила, оскільки досвід польського університету демонструє, наскільки філософія сьогодні затребувана бізнесом. Крім того, імпонує, що цей різновид коачінґу не обмежується психотерапевтичними методиками, але виступає справжньою міждисциплінарної сферою, що поєднує досягнення філософії та психології»,

зазначив декан гуманітарного факультету Дмитро Шевчук, який виступив організатором та модератором зустрічі.

Гуманітарний факультет Національного університету «Острозька академія» планує з наступного року запропонувати студентам сертифікатну програму із коачінґу на філософського консультування. А також незабаром буде розпочато впровадження цієї спеціалізації як одну із можливостей для тих, хто вивчає спеціальність «Філософія» в нашому університеті.