В Острозькій академії провели круглий стіл на тему: «100 років Національної революції»

14 березня 2017

Історія — це як механізм годинника, безперервна та вічна. Рівно 100 років тому велика стрілка на деякий час зависла на низці подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу.

Указом Президента України Петра Порошенка 2017-й рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Зроблено це з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917 — 1921 років.

У зв’язку з цим 14 березня кафедра державно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права імені в І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» провела круглий стіл на тему: «100 років Національної революції (1917-1921 рр.): державно-правові аспекти».

До дійства долучилися тридцять один учасник. Головним модератором круглого столу став кандидат юридичних наук, доцент кафедри дисциплін Олег Герасимчук. У вступному слові він зазначив про важливість проведення заходів на таку тематику.

У промовах доповідачів були підняті різноманітні історичні та державно-правові аспекти становлення української ідентичності у ХХ столітті. Зокрема говорили про державний лад УНР, земельне питання в період Революції 1917-1921 рр., мовну ситуацію в УНР, судоустрій періоду Директорії, особливості місцевого управління під час Революції 1917-1921 рр., виборчу, судову систему та характеристику права ЗУНР. Також згадали про видатних діячів того часу — В. Винниченка, П. Скоропадського, М. Міхновського та М. Грушевого.