Практичне вирішення сімейних спорів: національний та міжнародний досвід

30.03.2017

Поділитися практичними знаннями та набутим досвідом із вирішення сімейних спорів до Острозької академії завітали практикуючі адвокати Олеся Сергієнко та Оксана Муравська. Вони розповіли студентам спеціальності «Правознавство» про власний досвід у вирішенні таких юридичних прецедентів

Організаторами заходу виступили Національний університет «Острозька академія» та ВГО «Асоціація адвокатів України». Спікер Олеся Сергієнко, Голова Рівненського відділення ВГО «Асоціація адвокатів України», засновниця ПП юридичної фірми «Компроміс-Право» розповіла про національний досвід вирішення сімейних спорів і зосередила свою увагу на таких аспектах: вирішення спорів щодо визначення місця проживання дитини, спосіб участі батьків у вихованні дитини, стягнення аліментів після розлучення батьків, перевірка цільового використання аліментів, позбавлення батьківських прав, доцільність застосування медіації при вирішенні сімейних спорів, психологічних моментів та інше.

«Сімейні спори, я вважаю, є найбільш складними та популярними, бо особливу увагу як юристам, так і адвокатам, потрібно приділяти саме їх вирішенню, адже в основі їх — сім’я — найвище суспільне благо», —

зазначає Олеся Сергієнко, і додає:

Ми прийшли не розповісти те, що написано в Конституції України, це ви можете й самі прочитати, а пояснити й обговорити ті речі, на які справді складно знайти відповідь».

Оксана Муравська, член ВГО «Асоціація адвокатів України», розповіла про міжнародний досвід у вирішенні сімейних спорів, зокрема, про практику розгляду справ Європейським судом з прав людини щодо України. Деякі питання викликали жваву дискусію між учасниками та спікерами, що свідчить про актуальність порушеної спікерами теми.

«Було пізнавально почути про прогалини в сімейному законодавстві, тому як в нас в Україні їх досить багато, було цікаво дізнатися думку практиків щодо вирішення таких проблемних питань. Великим відкриттям є ті аспекти, на які варто звертати увагу суду та сторонам у справах про присудження аліментів, вибору проживання дитини та інших, оскільки, вирішуючи долю дитини, потрібно об’єктивно і повно оцінювати кожну ситуацію»,

коментує учасник семінару, студент третього курсу Інституту права ім. І. Малиновського Дмитро Зубенко.

Нагадаємо, «Асоціація адвокатів України» об’єднує адвокатів для сприяння розвитку та зміцненню інституту адвокатури в Україні, підвищення рівня правової допомоги, що надається адвокатами, підвищення ролі та авторитету адвокатури в суспільстві та задоволення та захисту прав та законних інтересів членів Асоціації. Асоціація утворена та діє із всеукраїнським статусом. Діяльність Асоціації поширюється на територію всієї України.

Теги: Острозька академія, Олеся Сергієнко, Оксана Муравська