Студенти та викладачі Острозької академії – учасники обмінної програми

29.10.2017

Студенти та викладачі Острозької академії взяли участь в обмінній молодіжній програмі «Дослідження та вивчення спільної польсько-української мистецької спадщини», яка тривала в два етапи. Це грантовий проект від Міністерства молоді та спорту України, який виграв наш університет. Проект реалізовувався у співпраці з Варшавським університетом природничих наук. Головною метою проекту було відвідати дві країни — Україну та Польщу і віднайти їх спільну мистецьку спадщину.

Спочатку студенти та викладачі Острозької академії з 17 по 21 жовтня побували у Варшаві. Там вони ознайомилися з кращими зразками мистецтва. Острозька делегація відвідала багато культурних місць, зокрема Національний музей, Музей сучасного мистецтва, а також Музей історії польських євреїв.

«Цікаво було подивитися на сприйняття польсько-української історії поляками. У Національному музеї та Королівському замку можна було спостерігати картини українських майстрів або просто ті, які пов’язані з українською історією»,

ділиться враженнями учасник проекту студент гуманітарного факультету Владислав Данильченко.

З 23 по 27 жовтня польська делегація приїхала до Острога. Вона відкрила для себе цікаву історію міста та Острозької академії. Студенти та викладачі Варшави побували також в інших містах України: Дубно, Кременець, Староконстянтинів та Самчики.

В останній день, 27 жовтня учасники обміну зібралися в університеті та ділилися враженнями від проекту. Також кожен студент і викладач Варшавського університету та Острозької академії отримали сертифікати участі у проекті.

«Такі обмінні прорами корисні студентам в першу чергу як міжкультурний обмін. Краще починаєш розуміти ментальність та світогляд сусідів, їхні дії та переконання — можна проводити паралелі та відмінності»,

додає Владислав Данильченко.

Результатом проекту має стати видання альбому, що міститиме фото об’єктів спільної мистецької спадщини України та Польщі та коротких есе від кожного учасника програми.

«З відвіданих музеїв варто виділити музей SGGW. Музеї при університеті є особливими за своїми функціями та належать до моїх професійних зацікавлень. Найбільшою колекцією здивував Національний музей. Там вдалось побачити «острозькі» експонати — портрет Катерини Острозької та оригінал «Битви під Оршею», у нашому університеті є її копія. За сучасність і технологічність в «топ три» потрапляє PLIN — музей історії польських євреїв. Впевнений, що всі отримані знання та досвід знадобляться у подальшій роботі»,

розповідає аспірант гуманітарного факультету, працівник музею історії Острозької академії Андрій Брижук.