Школа молодіжного підприємництва

26.03.2017

25 березня 2017 року на базі економічного факультету Національного університету «Острозька академія» відбулося перше заняття в рамках роботи Школи молодіжного підприємництва для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів та студентів 1-2 курсів економічних спеціальностей нашого університету.

Ідейними натхненниками створення школи стали викладачі економічного факультету на чолі із деканом, доктором економічних наук, доцентом кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу Козак Людмилою Василівною.

Навчання у школі молодіжного підприємництва проводяться з метою формування в учасників заходу базових професійних компетенцій щодо впровадження бізнес-ідей, надання їм можливості проявити свої здібності щодо започаткування власної справи та підвищити рівень обізнаності школярів в особливостях навчання за економічними спеціальностями.

В ході першого заняття учасники мали можливість під керівництвом кандидата економічних наук, старшого викладача кафедри фінансів, обліку і аудиту Шулик Юлії Віталіївни в інтерактивний спосіб «тренінг-гра» знайти відповіді на запитання:

• Що означає підприємництво та що таке підприємливість?
  • Чи бізнес і підприємництво це однакові поняття?
  • Хто такий підприємець?
  • Що потрібно мати, щоб стати підприємцем?
  • Основне — бізнес-ідея. Що це? Де її взяти?
  • Які ризики очікують на підприємців?
  • Що таке стартап? З чого почати, щоб стати успішним?

Після захоплюючої екскурсії університетом школярі та студенти презентували своє домашнє завдання, беручи участь у конкурсі бізнес-ідей.

Кожна команда досить яскраво представила свою цікаву ідею щодо започаткування власного бізнесу в такій послідовності:

1. Сутність бізнес-ідеї.
  2. Оцінка ринку та конкурентів.
  3. Маркетингова стратегія реалізації бізнес-ідеї.
  4. Вартість проекту, джерела його фінансування та ефективність.

Переглянувши відеоматеріали про особливості навчання в Національному університеті «Острозька академія» та на економічних спеціальностях зокрема учасники заходу вирушили за маршрутами економічного квесту.

На завершення учасників усіх команд було відзначено дипломами та нагороджено подарунками.

Як організатор та модератор занять Школи молодіжного підприємництва щиро дякую найактивнішим учасникам учням 11 класу НВК «Мощаницька ЗОШ І-ІІІ ступенів» (команда «Бізнесмени») під керівництвом Столярчук Наталії Валеріївни та студентам 1-2 курсу економічного факультету Національного університету «Острозька академія» (команди «Leader» та «IMY»), особливо членам волонтерського корпусу. Досить легко та приємно працювати із зацікавленими та цілеспрямованими молодими людьми, які чітко знають чого хочуть і прагнуть здобути додаткові знання та вміння для реалізації своїх бізнес-ідей. Всі, без винятку, учасники заходу мають підприємницькі здібності, які завдяки заняттям нашої школи ми маємо намір вдосконалити.

підсумовує кандидат економічних наук, старший викладач кафедри фінансів, обліку і аудиту Харчук Юлія Юріївна

Наступне заняття Школи молодіжного підприємництва проводитиметься 28 квітня 2017 року. Запрошуємо усіх бажаючих до активної участі.

Теги: Острозька академія, ШМП, Економічний факультет