Секрети успіху телеведучої від Світлани Герасимчук

24 травня 2017

До Національного університету «Острозька академія в рамках проекту «BIT Discussions» 23 травня завітала відома рівненська журналістка Світлана Герасимчук із лекцією «Секрети успіху телеведучого/-ої».

Світлана Герасимчук — керівник медіа-групи Рівненського льонокомбінату, який включає тижневик «Льонокомбінат» і сайт «ГОЛОСНО», а також піар-менеджер компанії «Goldi-Льонокомбінат». За її плечима немалий досвід у журналістиці, адже Світлана працювала і на радіо, і на телебаченні, а ще є редактором тижневика й Інтернет-видання.

Пані Світлана відома у Рівному як яскрава і харизматична телеведуча, яка працювала на різних телеканалах. Зокрема і досі тішить своїх прихильників в прямих ефірах каналу «Рівне 1». Коло її зацікавлень — це орбіта сучасної автономної жінки ХХІ сторіччя. Тобто від активної участі у громадському житті рідного міста до захоплення автомобілями і зброєю, а також написання власних віршів.

Освіту здобула за спеціальністю «міжнародна інформація» Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету, а шлях в журналістиці розпочинала в рівненському представництві «5 каналу» як менеджер з реклами, хоча спочатку прийшла спробувати себе у ролі радіоведучої. Пізніше записувала перші ефіри на радіо, поки ведучого новин перевели на іншу програму, а згодом і сама почала навчатися шукати і писати новини. Після роботи на радіо почала опановувати телевізійний простір, де й знайшла улюблену роботу.

Світлана розповіла, як важливо для телеведучого/-ої правильно дихати і чітко вимовляти слова. Із цього й почалася її робота над вимовою — вона читала вголос вдумливо і чітко.

«Можливо, це звучатиме дещо звично і навіть банально, але навчитися правильно і зрозуміло вимовляти літери у словах — дуже потрібне уміння, без якого про роботу ведучої і мова йти не може. Раніше я займалася репетиторством для тих, хто хоче навчитися правильної дикції, адже це потрібно не лише для ведучої, це визначальна навичка у будь-якій професії. Усе залежить від того, який імідж ви собі створюєте»,

розповідає Світлана.

Маючи чотирнадцятирічний досвід роботи на ТБ, Світлана переконує, головне — практика.

«Дивіться різноманітні відеоуроки, працюйте над артикуляцією і жестикуляцією. Важливе постійне навчання, тоді і результат не забариться»,

додає вона.

У чому успіх телеведучої? Спікерка говорить, що головне — займатися улюбленою роботою. Хоч і зараз Світлана більше залучена до роботи у піарі, але із тележурналістикою поки не прощається, а хоче й далі вести новини.