Викладачі та студенти кафедри журналістики вчилися висвітлювати тематику асоціації Україна-ЄС

24 березня 2017

Викладачі та студенти кафедри журналістики стали учасниками семінару «Імплементація Угоди про асоціацію Україна-ЄС: як працювати регіональному журналісту», який відбувся у Рівному. Організували захід Академія української преси за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Спікерами стали Валерій Іванов — доктор філологічних наук, професор, президент Академії української преси, Світлана Чернецька — представник ГО «Український центр європейської політики», журналіст та Андрій Юричко — медіатренер, журналіст, кандидат філологічних наук.

Учасники обговорювали питання якісного висвітлення основних принципів співпраці України та ЄС в рамках асоціативної угоди, межі відповідальності держави в рамках дії договору, наслідки впровадження реформ в Україні, формування громадянського суспільства. Дискутували про роль роз’яснювальної журналістики на місцевому рівні, про якість медійних текстів із керівником відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина Матіасом Конрадом.

Завершився семінар презентацією книги німецького журналіста Геннінга Носке «Журналістика: що треба знати та вміти». У книзі наведено приклади успішної роботи автора у регіональних ЗМІ Німеччини. Цікаво, що очолюване ним видання «Брауншвайгер цайтунг» 6 разів поспіль виборювало престижну «Німецьку премію для місцевих журналістів».

«Книга буде цікава представникам місцевих ЗМІ та молодим журналістам, адже містить приклади практичних ситуацій, як зацікавити аудиторію, не ганяючись за сенсаційністю, а за якістю матеріалів»,

зауважив під час презентації Валерій Іванов.

"На подібному заході я вперше. Завдяки розповідям спікерів більше зрозуміла і про саму асоціацію і про те, про що треба писати на місцевому рівні,

поділилася враженнями першокурсниця Надія Левківська.