23.04.2017

13-14 квітня 2017 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулась V Всеукраїнська студентська наукова конференція «Студентські культурологічні читання». Під час пленарного засідання, декан гуманітарного факультету Шевчук Дмитро Михайлович, відзначив не тільки географію учасників, але і тематику поданих доповідей.

Роботи секцій, а саме: філософсько — теоретичні аспекти дослідження культури, актуальні проблеми історико — культурних досліджень. етнографія та народознавство, культурологічні інтерпретації сучасної культури велись студентами спеціальності «Культурологія», а координувались викладачами кафедри культурології та філософії.

Студенти мали можливість поділитись своїми науковими надбаннями з тих тем, що є сферою їх зацікавлень.

Пономаренко Аліна виступила з доповіддю на тему «Український інститут історії моди — перший в Україні інтерактивний центр історичного та сучасного одягу», в якій окреслила основні етапи становлення даної інституції та окреслила перспективи розвитку. Цікавим був виступ Вілимець Вікторії студентки 1 курсу магістеріуму спеціальності «Культурологія» «Деструкція тілесності: авторський кінематограф Ларса фон Трієра», серед присутніх ця тема викликала жваву дискусію, адже і постать режисера і проблема тілесності є цікавою у дослідженні.

В доповідях студенток другого курсу навчально — наукового інституту економіки та менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування Заклинської Аліни, була зроблена спроба осмислити проблему самотності як особливість суспільного буття особистості, а виступ Єфанової Юлії з темою «Різновид страху та фобія: філософський аналіз» продемонстрували дана тематика не втрачає актуальності серед молодого покоління науковців. Студенти Національного університету водного господарства та природокорстування є постійними учасниками наукових заходів, що проводиться кафедрою культурології та філософії Національного університету «Острозька академія».

Варто відзначити, що всі організаційні аспекти роботи конференції взяли на себе магістр спеціальності «Культурології» Марченко Богдан, а також студентка 1 курсу магістеріуму Лисовець Наталя.

У рамках конференції відбулась екскурсія в музей «Острозької академії» та неофіційне спілкування учасників.