VI Міжнародна науково-практична конференція «Малиновські читання»

20.11.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 17 листопада відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Малиновські читання». У заході взяли участь викладачі, аспіранти, кандидати юридичних наук з різних вищих навчальних закладів України та студенти Острозької академії.

Наскрізною темою «Малиновських читань» були актуальні проблеми реформування держави та права в Україні. Зокрема, на пленарному засіданні розглядалися проблеми реалізації реформ: медичної, місцевого самоврядування, кримінального процесу.

Доктор юридичних наук, завідувач кафедри державно-правових дисциплін НаУОА Ірина Дробуш доповіла про правове регулювання та практику модернізації місцевого самоврядування як стратегічного напряму євроінтеграційного процесу:

«Одним з основних завдань реформи системи місцевого самоврядування має стати досягнення європейських стандартів у галузі місцевого та регіонального розвитку, а також впровадження відповідних основних європейських інструментів в українську практику. У зв’язку з цим, особливого значення набувають дослідження питань розробки та впровадження стандартів та принципів доброго врядування на місцевому і регіональному рівнях в європейських країнах, вивчення кращих вітчизняних та зарубіжних практик у цій галузі».

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін НаУОА Блащук Тетяна Володимирівна розповіла про проблеми реалізації медичної реформи в Україні з точки зору цивільного та медичного права. Зокрема, вона акцентувала увагу на порядку визначення предмету договору про надання медичних послуг, захисту прав пацієнта від недоброякісних медичного обслуговування.

Також кандидат юридичних наук, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Ляш проаналізував теоретичні та практичні аспекти права учасників кримінального провадження давати пояснення за чинним Кримінальним процесуальний кодекс України.

Після пленарного засідання продовжилася робота конференції на секційних засіданнях — кримінально-правових, державно-правових та приватно-правових дисциплін.