Сергій Тарута презентував в Острозькій академії Доктрину збалансованого розвитку “Україна 2030”

17 червня 2017

Національний університет «Острозька академія» 16 червня відвідав відомий український бізнесмен і політик, народний депутат України Сергій Тарута. Під час зустрічі зі студентами та викладачами Сергій Олексійович представив Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030».

Документ, що підготовлений провідними науковцями під керівництвом Сергія Тарути, дає відповіді на низку питань: «Якою буде економічна парадигма світу?», «Якими є сильні сторони національної економіки?», «Якими мають бути параметри національної економіки для інноваційного стрибка?», «У який спосіб сучасна національна економіка може здійснити амбітний стрибок?», «Якими мають бути першочергові антикризові заходи?», «Якими мають бути горизонти збалансованого розвитку України?», «Яким має бути інструментарій оцінювання соціально-економічних результатів у досягненні горизонтів збалансованого розвитку країни?».

Метою, яка визначена в документі як дороговказ розвитку країни, має стати входження України до тридцятки найрозвиненіших країн світу. Щоб досягти цього, варто змінити парадигму розвитку, переорієнтувавши її на стимулювання розвитку внутрішнього ринку.

«Сьогодні головним фактором економічного зростання національної економіки може бути людський капітал. Тому Доктрина базується на новій соціально-орієнтованій моделі розвитку, найвищою цінністю в якій є людина, а головною рушійною силою — її креативний потенціал. Пріоритетні цінності цієї моделі — це життя, здоров’я, добробут людини, її свобода, рівність, безпека, освіта, наука і культура»,

стверджує Сергій Тарута.

Традиційно студенти і викладачі поставили гостеві низку запитань. Говорили про конкретні кроки реалізації Доктрини, покращення економічної ситуації України та активне залучення інтелектуальної молоді до конструктивних змін. Після спілкування зі студентами Острозької академії, Сергій Тарута запросив їх до співпраці щодо реалізації ідей, запропонованих у Доктрині збалансованого розвитку «Україна-2030».