Лекція студентам Острозької академії від Віктора Кривенка

14.10.2017

До Національного університету «Острозька академія» 12 жовтня завітав український політик, громадський діяч і державний службовець, голова партії «Народний рух України» Віктор Кривенко.

Політик прочитав лекцію для студентів економічного факультету, тема якої «Україна від третього до першого світу». Лектором було визначено основні пріоритетні напрями досягнення успіху Україною. Подано рейтинг України за багатьма соціально-економічними показниками, рівнем конкурентоспроможності, легкості ведення бізнесу, корупції, рівнем життя та ін. Вказано про проблему втрати наукового та трудового потенціалу країни, через відтік молодих, активних, талановитих людей з України.

«Є чотири рівні технологічного розвитку: високий — це замкнуті цикли — від ідеї до останнього рівня; середній — користування раніше досягнутим рівнем та відтворення створених раніше технологій; низький — використання чужих технологій — купівля устаткування та сировини і вироблення кінцевої продукції; наднизький — відсутність потенціалу для використання запозичених технологій і вивіз сировини та купівля мінімуму необхідного для споживання»,

пояснює під час лекції Віктор Кривенко.

Студенти впродовж лекції ставили політику різного роду питання, що стосуються проблеми втрати економічного потенціалу виробничих галузей в Україні.

Також Віктор Кривенко привітав учасників конференції, присяченій 25-річчю УПА, яка в цей день відбувалася в Острозькій академії. У ході дискусії в університеті вирішили подати клопотання на ім’я Президента України Петра Порошенка щодо присвоєння звання Героя України посмертно Ерасту Гуцуляку — відомому канадсько-українському громадському діячеві та меценатові. Саме під час розпаду СРСР і утворення незалежної України в 1990–1994 роках Ераст Гуцуляк був головою Канадського товариства прихильників «Руху», яке фінансами і технікою допомагало Народному Руху в Україні та підтримувало національну ідею. Він також був одним із засновників і першим директором Фонду дітей Чорнобиля в Канаді. 1989 року пан Гуцуляк заснував Кафедру української культури та етнографії при Альбертському університеті, а також за свої кошти купив в Оттаві будинок і подарував його першому Посольству України в Канаді. Також Ераст Гуцуляк перерахував 200 тисяч доларів на будівництво нового навчального корпусу Національного університету «Острозька академія». За вклад у розбудову Острозької академії Ерастові Гуцуляку було присвоєно звання Почесного академіка Острозького академічного братства та нагороджено найвищою відзнакою академії — срібною медаллю «Василь-Костянтин Острозький». Крім того, в новозбудованому навчальному комплексі Острозької академії буде вежа імені Ераста Гуцуляка. За словами ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, університет звернеться до мера Острога з проханням назвати одну із вулиць міста ім’ям мецената пана Гуцуляка.

Теги: Острозька академія, Віктор Кривенко, Народний рух України