Фестиваль “Острог-Ренесанс” розпочато

13.05.2017

Сьогодні стартував фестиваль «Острог-Ренесанс», який триватиме в місті Острозі упродовж трьох днів. Відкриття фестивалю розпочалося акцією «Квітка життя», на якій усі охочі висадили квіти та декорували клумби на центральній площі міста. Після цього на усіх чекав стріт-арт — створення зображення родинного дерева князів Острозьких на паркані біля Луцької вежі. Продовжив фестиваль концерт острозьких родин, який відбувся в Національному університеті «Острозька академія».

«Ідея проведення фестивалю „Острог-Ренесанс“ належить людині, якою я надзвичайно захоплююся. Це керівник культурологічного проекту „Мистецькі експедиції“ Людмила Гарарук. Цього року ми приймаємо гостей з Києва, Дніпра. Приємно, що фестиваль не локалізується лише в нашому місті, а впевнено крокує Україною. Такий захід ще раз нагадує усім нам про важливість Острога й Острозької академії у духовному та культурному відродженні української нації »,

зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Родзинкою першого дня «Острог-Ренесансу» стала неперевершена Мирослава Которович — солістка Національного камерного ансамблю «Київські солісти», викладач кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, донька видатного українського скрипаля, засновника української скрипкової школи Богодара Которовича. Пані Мирослава об’єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню — камерний ансамбль «АРТЕХАТТА» та разом з ними представила острожанам і гостям міста незабутню концертну програму в актовій залі Острозької академії.

Цьогоріч тема фестивалю — «Родина». Як розповіла співорганізатор дійства, начальник відділу культури та туризму Острозької міської ради Ольга Лозюк, ця тема не випадкова, адже історія Острога дуже тісно пов’язана з видатною родиною князів Острозьких, які свого часу створили всі умови, аби місто стало культурною «Меккою». Також 15 травня важливе свято — Міжнародний день сім’ї.

«Сім’я за будь-яких умов, суспільних непорозумінь була і залишається могутнім бастіоном, прихистком, оберегом людської душі. Українці за довгий проміжок часу сформували кодекс родинних цінностей, якими, поза всяким сумнівом, можна гордитися. І сьогодні надзвичайно важливо про це говорити. Тому фестиваль із такою тематикою дуже доречний для острожан»,

розповіла Ольга Лозюк.

Увечері на всіх чекали співанка та перегляд кінофільмів, а також інтерактивна екскурсія містом.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Острог-Ренесанс