Професор Василь Жуковський відзначений подякою Міністра освіти і науки України

12 лютого 2017

Професор Національного університету «Острозька академія» Василь Жуковський отримав подяку від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич за значний особистий внесок у забезпеченні розвитку державно-конфесійних відносин у сфері освіти.

Рішення про відзначення подякою Василя Жуковського прийняла Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями. Громадська рада функціонує з 2008 року при Міністерстві освіти і науки України. До неї входять представники різних церков, окремих вищих навчальних закладів, які займаються проблемами духовно-морального виховання. Від Острозької академії у роботі цієї Ради впродовж багатьох років активну участь бере професор Василь Жуковський.

Крім наукової діяльності у сфері духовно-морального виховання молоді, Василь Миколайович уже понад 10 років є настоятелем студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, що розташований на території університету. Також Василь Жуковський — ініціатор створення навчально-методичних комплектів з основ християнської етики, до яких входять підручник-хрестоматія і зошит для п’ятого, шостого і сьомого класів.

«Насправді в Україні, крім Острозької академії, більше нема університету, який зробив би настільки багато у сфері духовного виховання молоді. Ми провели десятки науково-практичних конференцій, присвячених духовно-моральному вихованню, започаткували на всеукраїнському рівні низку дуже важливих заходів — олімпіаду юних знавців Біблії, конкурс для вчителів з основ християнської етики тощо. За нашого сприяння і підтримки були підготовлені посібники з морально-духовного виховання для дітей дошкільного віку. Зараз працюємо над навчально-методичним забезпеченням з християнської етики в інших класах»,

розповідає Василь Жуковський.

В Острозькій академії також функціонує науково-дослідницька лабораторія християнської етики, християнської психології та християнської педагогіки, яка є основою для духовно-морального виховання сучасної молоді не тільки Рівненщини, а й України загалом. Крім того, в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбувається низка заходів, присвячених духовним піснеспівам, поезії тощо. Нагадаємо, що на цьогорічному всеукраїнському фестивалі різдвяних піснеспівів, який уже вдванадцяте відбувся в Острозькій академії, вдалося встановити рекорд України з найтривалішого безперервного виконання колядок і щедрівок — 5 годин і 45 хвилин.