В Острозькій академії провели конкурс ораторського мистецтва

11 жовтня 2017

У Національному університеті «Острозька академія» 10 жовтня студенти та викладачі факультету політико-інформаційного менеджменту провели ІІІ регіональний фестиваль ораторського мистецтва. Захід пройшов у рамках навчального курсу «Політична риторика». Участь у конкурсі взяли студенти університету, острозькі та рівненські школярі, а також курсанти Острозького військового ліцею.

Суддівська колегія конкурсу складалася з декана факультету ПІМ Віталія Лебедюка, кандидата філологічних наук, доцента Юлії Маслової, старшого викладача Наталі Парфенюк, кандидата соціальних наук,доцента Марії Зубарєвої, кандидата політичних наук Тараса Жовтенко та випускника спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Анатолія Тимощука.

«Кожна інтерпретація теми вразила суддівську колегію. Дуже важливо вміти шукати інформацію, виокремлювати потрібну й правдиву. Це свідчить про унікальність кожного учасника. Сподіваюся, що такі обдаровані абітурієнти будуть навчатися в Острозькій академії»,

зазначила член суддівської колегії заступник декана з виховної роботи факультету політико-інформаційного менеджменту Юлія Маслова.

Тема цьогорічного фестивалю «Хто володіє інформацією, володіє світом». Учасники ділилися з аудиторією своїми міркування щодо заданої теми. Загалом участь взяло 13 осіб. Оратори доповідали 5-7 хв. Кожен з них розглянув задану тему під різним кутом.

Риторика — одна з найдавніших наук. Її виникнення припадає на античні часи. Вона була засобом захисту та звинувачення на судовому процесі. Розвиток ораторського мистецтва продовжується у Римі. У середньовічній Європі риторика була перш за все мистецтвом християнської проповіді. На сучасному розвитку риторики відбувається піднесення всіх її жанрів.

«З реалізацією такого фестивалю наш факультет дає можливість розвинути перш за все креативне мислення та поглянути на проблему з іншого боку. А також посприяти вирішенню певних життєвих ситуацій. Це завжди дуже цікаво»,

стверджує декан факультету ПІМ Віталій Лебедюк.

Усіх учасників конкурсу відзначили сертифікатами. Третє місце посіла студентка Катерина Рябчук, друге — школярка Ангеліна Васькевич, а перемогу здобула школярка Вероніка Михайсюк. Приз глядацьких симпатій отримала студентка Анастасія Фещук. Вона також отримала особливу відзнаку від випускника університету Анатолія Тимощука.

«На мою думку конкурс ораторського мистецтва видався на славу. Ми намагалися зробити його душевним, цікавим та сімейним, щоб наші гості прониклися атмосферою, що панує в академії. Думаю, що у нас це вийшло»,

розповіла одна з організаторів заходу Яна Ходачук.