Спочатку фізична зарядка, а потім інтелектуальний марафон

08.09.2017

У Національному університеті «Острозька академія» сьогодні традиційно вже увосьме відбулася акція «Спортивний ранок», яка продовжилася марафоном грамотності.

Бути здоровим в Острозькій академії модно. Сьогодні о сьомій ранку студенти та викладачі разом із ректором зібралися на загальноуніверситетській зарядці, яка щорічно відбувається у виші до Дня фізичної культури і спорту.

На акцію прийшло дуже багато студентів, а особливо першокурсників, адже для них такий захід — це новинка.

«Спорт надзвичайно потрібний для здоров’я нації, зокрема студентів. Я особисто практикую біг, качання пресу. Думаю, що спортом займатися повинна кожна людина. Хоча прокидатися сьогодні було нелегко, однак я знала, що нас чекає щось цікаве»,

ділиться враженнями студентка спеціальності «Журналістика» Анна Дікун.

Здоровий спосіб життя пропагується в Острозькій академії з першого дня її заснування. Це вже стало своєрідною візитною карткою університету. Також у виші навіть існують спеціальні премії та гранти для студентів, які ведуть здоровий спосіб життя і займаються спортом.

«Спортивну зарядку я роблю щодня. Це дуже допомагає тримати себе у хорошій формі. Раджу всім вставати вранці і займатися спортивною руханкою. Така значна кількість учасників акції свідчить про те, що в Острозькій академії спорт — в пріоритеті. Студентські ініціативи дотримання здорового способу життя всіляко заохочуються та підтримуються ректоратом. Надзвичайно вдячний нашим друзям-меценатам з української діаспори в Канаді, які виділяють гранти для студентів, що ведуть здоровий спосіб життя»,

розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Викладач кафедри фізичного виховання і спорту Олександр Марченко зазначив, що студенти Острозької академії демонструють не тільки високі досягнення в навчанні, а й у спорті. Про це свідчить їх активна участь у багатьох секціях і низка перемог як на місцевому, так і всеукраїнському рівнях.

«Для студентів ми пропонуємо понад десять спортивних секцій, які функціонуватимуть як на стадіоні, так і у двох спортазалах. Приємно, що наші студенти велику увагу приділяють своєму фізичному стану. Першокурсників запрошую активно долучатися до спортивного життя Острозької академії»,

зауважив Олександр Марченко.

Загальна ранкова зарядка розпочалася із розминки у вигляді фітнес-шейпінгу, а закінчилася руханкою з технічними елементами футболу, баскетболу, бадмінтону, степ-аеробіки та силовими вправами на брусах і перекладинах. Студенти вважають, що така спортивна програма допомагає активізувати розумову діяльність і налаштувати себе на успішний робочий день.

Після активної фізичної зарядки студенти вирішили позмагатися в інтелектуальному марафоні, приуроченому до Міжнародного дня грамотності. Першокурсники виконували завдання із виправлення помилок у тексті, запропонованому викладачами кафедри української мови і літератури. Кількість рядків, помилки в яких потрібно було виправити, а саме майже 43 стрічки, символізувала довжину спортивного марафону з бігу — 42 км 195 м. Участь у цьому поєдинку взяли участь 43 команди, які під час виконання завдань мали проявити згуртованість, кмітливість і знання норм української мови. Перше місце в естафеті розділили команди «Вікторіанна» і «Колежаночки», друге — «Сонцепоклонниці» і «Рута», третє — «Аврора» і «Чемпіони».

«Кожна країна дбає про високий рівень грамотності своїх громадян. Це не тільки загальнокультурне поняття, воно є проблемою захисту держави. Ось ми зараз із вами перебуваємо в затишній аудиторії, але не так далеко, на Донбасі, ідуть бої. Ми відстоюємо своє право на життя на території України. Причиною цих посягань — виявляється є і мовне питання. Принаймні, так це інтерпретує агресор. Ви — студенти Острозької академії — наступника першого вищого навчального закладу Східної Європи. Саме це вас має надихати завжди виявляти високий рівень грамотності»,

зауважив завідувач кафедри української мови і літератури, академік Іван Хом’як.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Спортивний ранок