Актуальні проблеми «пільговиків» обговорили в Острозькій академії

06.12.2017

Об’єктивні процеси соціально-економічних перетворень позначаються передовсім на окремих категоріях соціально вразливих груп населення, що потребує своєчасного формування адекватної програми соціального захисту. Саме тому проблеми, що зачіпають саме таких громадян, є пріоритетними для вирішення. 5 грудня в Острозькій академії відбулася панельна дискусія на тему: «Актуальні проблеми соціально незахищених категорій громадян на прикладі міста Острога».

Панельна дискусія була умовно розділена за блоками: трудовий, законодавчий та суспільний. Спікери виступили із доповідями та дискутували із присутніми на задану тему. Трудовий блок представляв Юрій Наконечний, начальник Управління держпраці Рівненської області, який розповів гостям заходу про адаптацію трудового законодавства України до Європейських стандартів, подолання не задекларованої праці та соціальні гарантії в чинному законодавстві. Пан Юрій звернув увагу на ситуацію на ринку праці і порушень трудового законодавства.

Наступними виступали Ольга Балацька, провідний юрисконсульт НаУОА та практикуючий адвокат, а також Євген Новицький, рівненський правозахисник. Пані Ольга зосередила увагу присутніх на державних гарантіях захисту та соціалізації людей, котрі належать до пільгових категорій, а пан Євген розповів, хто є такі «пільговики». Дискусія супроводжувалася питаннями від учасників.

Від юридичного блоку дискусія перейшла до суспільного. Він був представлений доповідями Оксани Ситницької, заступника міського голови з гуманітарних питань, і Галини Шишкової, громадської активістки. Пані Оксана розповіла про особливості практичної реалізації гарантованого державою захисту соціально незахищених громадян, оперуючи статистичними даними і конкретними прикладами, а пані Галина зосередила увагу на тому, як суспільство ставиться до таких людей, а саме часто намагається дистанціюватися від них.

Захід був організований студентамии 4-го курсу спеціальності «Журналістика» під керівництвом старшого викладача кафедри журналістики Вікторії Назарук.

«Метою заходу було обговорення питань соціально незахищених категорій людей. запрошені експерти відповідально підійшли до теми та ще більше актуалізували цю проблему. Також не менш важливою для організаторів була думка аудиторії, адже це все ж таки дискусія, тому влучні питання дали змогу зрозуміти, що молодь небайдужа і може дати фору будь-якому експерту. Загалом, співпраця видалася приємною, сподіваюся,такий захід залучить ще більше небайдужих та активних»,

зазначає одна із організаторів заходу студентка Олена Барзєй.