В Острозькій академії оголосили переможців Міжнародного конкурсу репортерської фотографії

06 червня 2017

Символічно 6 червня у День журналіста відбулося нагородження переможців Третього Міжнародного конкурсу репортерської фотографії «LifePressPhoto». Традиційно вже третю весну поспіль до Національному університеті «Острозька Академія» приїжджають найкращі майстри фотографії, аби показати свої роботи.

Цього року в бібліотеці університету розмістилися 50 світлин, які відібрали з поміж 3 тисяч запропонованих на конкурс. Відкривали виставку та нагороджували переможців ректор Острозької академії Ігор Пасічник, літературознавець, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України і Голова наглядової ради Національного університету «Острозька академія» Микола Жулинський та ініціатор конкурсу, український фотограф, член правління Національної Спілки фотохудожників України, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва (EFIAP) і член Національної Спілки журналістів України Олександр Харват.

«Насправді обрати кращі фотографії серед великої кількості дуже складно. Тому кожного разу перед вибором постає професійне міжнародне журі. Цього року з України та Чехії. Остаточне визначення зазвичай займає багато часу, але цього разу найкращу світлину було видно одразу, вона виграшно виділялася з поміж інших»,

зазначає Олександр Харват.

Найкращий автором виявився фотограф з Іспанії. Варто зазначити, що серед переможців є й українські майстри. Конкурс не мав вікових та інших обмежень, участь у ньому могли брати фоторепортери з усього світу, але оцінка проводилась тільки за критеріями якісної репортерської фотографії.

«LifePressPhoto» — це спроба популяризації документальної фотографії та ствердження її значимості в сучасному світі, важливість збереження її достовірності та правдивості. Особливе значення репортерські фото мають у складні революційні часи.

Олександр Харват зазначає, що помітив в Острозькій академії чимало молодих фотохудожників, які мають великий потенціал і можуть також у майбутньому подавати свої роботи на конкурс. Щодо рекомендацій для потенційних учасників, пан Олександр зазначає, що, перш за все, варто пам’ятати про відповідність світлини вимогам репортерської фотографії, а також в ній повинна міститися своя історія і короткий опис.