Професор кафедри політології Микола Романов став учасником Всеукраїнської конференції

05 березня 2017

Доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри політології Національного університету «Острозька академія» Микола Романов став учасником Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми кримінального права, процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності», яка відбулася 3 березня в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький).

Загалом під час конференції були представлені доповіді у трьох секціях:

1. Криміналістика та оперативно-розшукова діяльність: сучасний стан та перспективи розвитку.
  2. Сучасні проблеми кримінального права та кримінології.
  3. Сучасні проблеми кримінального процесу.

Микола Романов виступив із темою «Місце контррозвідувального режиму в забезпечені національної безпеки України».

«Контррозвідувальний режим за своїм призначенням передбачає відповідальність держави перед громадянином у тому, що мають бути створенні такі правові умови, які б унеможливлювали створення та існування терористичних організацій, створювали перешкоди діяльності спецслужб іноземних держав та протиправні окремих осіб та організацій на території держави. Здійснення зазначеного можливе тільки через ініціювання, розроблення, прийняття необхідних для цього законів, постанов, Указів Президента, а також формування такої системи управління державою яка, використовуючи прийняті нормативно-правові акти, ефективно захищала суспільство від загроз здійснення терористичних актів та підривних акцій спецслужб іноземних держав. А з урахуванням того, що у демократичній державі закони зініціюються та приймаються відповідними політичними структурами то таке призначення контррозвідувального режиму можна рахувати як політичне. Політичне призначення означає і те, що він покликаний стимулювати владні політичні сили держави до ініціювання та прийняття нормативно-правових актів із для покращання контррозвідувального режиму, посилення рівня національної безпеки держави»,

розповідає Доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри політології Національного університету «Острозька академія» Микола Романов.