В Острозькій академії представники юридичних клінік із консультування клієнтів змагаються за першість

03 березня 2017

В Острозькій академії сьогодні відбулося відкриття Національної олімпіади юридичних клінік із консультування клієнтів. Захід на базі університету проходить уже втретє та організований Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Української фундації правової допомоги та Міжнародного фонду «Відродження», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та програми USAID «Нове правосуддя», До речі, вперше цей захід відбувся ще у 2006 році саме в Національному університеті «Острозька академія».

Двадцять студентських команд із вишів усієї України змагатимуться упродовж трьох днів у двох чвертьфіналах, півфіналі та фіналі. Сутність олімпіади полягає в імітації прийому юристами клієнта, який звертається за правовою допомогою.

«Для студентів це дає змогу розвивати низку навичок — від вміння встановити комунікативний контакт із клієнтом до розвитку ґрунтовних аналітичних процесів мислення, адже за 30-40 хвилин студентам потрібно визначити суть юридичної проблеми, зорієнтувати клієнта на можливе вирішення ситуації, яка склалася, й обговорити подальші дії роботи над справою. Вони вчаться бути професійними юристами-практиками. Деякі університети цьогоріч уперше долучилися до олімпіади. Це свідчить, що цікавість до цього заходу зростає серед майбутніх юристів»,

розповідає керівник юридичної клініки «Pro bono» Острозької академії Марія Цип’ящук.

Результати команд оцінюватимуть висококваліфіковані фахівці у сфері юриспруденції та психології. Крім запеклих інтелектуальних поєдинків, на учасників олімпіади чекають майстер-класи від судді Бахмацького районного суду Чернігівської області Павла Пархоменка «Практика Європейського Суду з прав людини в національному судочинстві: власний суддівський досвід», тренера, професора права та магістра психології, керівника юридичної клініки університету Лодзя (Польща) Пржемека Куб’яка «Психологічні аспекти інтерв’ювання та консультування клієнтів», Президента юридичних клінік Польщі, професора права Варшавського університету, члена Правління Світового Альянсу за справедливу освіту Філіпа Черніцкі «Міжнародна юридична клінічна спільнота та можливості, які вона відкриває».

На другий день учасники змагатимуться у півфіналі, який проходитиме англійською мовою.

П’ятого березня відбудеться оголошення переможців, нагородження учасників та закриття олімпіади.