Випускниця Острозької академії розповіла про основи ведення блогів

02.03.2017

У Національному університеті «Острозька академія» 1 березня в рамках проекту «Alumni Talks» говорили на тему «Як писати про книжки? Основи букблогінгу». Випускниця гуманітарного факультету спеціальності «Культурологія» Марія Удуд, блогерка, фрілансер в онлайн-режимі розповідала студентам про особливості ведення власного блогу та про рецензування книг.

Сьогодні блог — надзвичайно популярний інструмент для вираження особистісної позиції, який дозволяє двосторонню комунікацію. До того ж, сьогодні блогінг добре популяризувався, його ведуть не тільки знамениті та публічні люди, а усі охочі. Інтернет-журналістика дозволяє створювати блоги на багатьох платформах, зокрема, на сайтах видавництв. На деяких із таких блогів публікує рецензії до різних книжок і Марія Удуд.

«Блог — це хороший засіб для висвітлення власних думок. На свій блог є можливість писати будь-що. Якщо мова йде про рецензію, то можна написати критичні думки із приводу прочитаної книги, якщо вона не сподобалася. Але, коли пишеш рецензію на блозі самого видавництва, то варто пам’ятати про те, що аудиторія повинна бути зацікавлена у друкованій продукції. Тому треба поважати працю авторів. І звичайно ж негативна рецензія не піде на користь книзі»,

ділиться з нами Марія Удуд.

Блогерка стверджує, що написання рецензії може стати добрим досвідом для студентів. Адже хороше проведення часу саме за прочитанням книги є надзвичайно корисним.

«Головним завданням рецензента є перечитати книгу та написати на неї рецензію. Але я не тільки описую сам сюжет, але й окреслюю проблеми, які порушені автором, описую характер головних героїв, звертаю увагу на задум та передісторію написання сюжету»,

зауважує пані Марія.

Присутні на заході студенти переконалися в тому, що писати рецензії треба хоча б для того, аби певним чином зафіксувати свої враження від прочитаного.

«Неважливо, які саме враження залишила книга по собі. Головне, що вона дала поштовх для розвитку думки, спонукала до власної інтерпретації художнього тексту з погляду твого читацького досвіду. Рецензія — це не завжди суб’єктивно, але тим і цікаве явище, бо вона для тієї чи іншої книжки в усіх різна. На підставі цієї несхожості може виникнути конфлікт інтерпретацій, але, як кажуть, саме в суперечках знаходиться істина»,

розповідає студентка 4 курсу спеціальності «Літературна творчість» Ірина Голотова.

Нагадаємо, проект «Alumni Talks» функціонує ще з минулого року та дає можливість зустрітися нинішнім студентам з успішними випускниками Острозької академії, які хочуть поділитися професійним досвідом, інформацією, яка функціонує у площині їхньої діяльності, та секретами успішної роботи. Започаткували проект на гуманітарному факультеті за ініціативи декана Дмитра Шевчука.

На завершення зустрічі відбулося вручення одноразового ґранту у розмірі 100 дол. США, який надала Марія Удуд. Цей ґрант було вручено студентці спеціальності "Культурологія" - Анастасії Глушак (3 курс), яка має високі досягнення в навчанні, займається науковою діяльністю, досліджуючи ісламську культуру, бере участь у міжнародних наукових проектах, а також допомагає для кафедри культурології та філософії у якості волонтера. Цей жест Марії Удуд, скерований на підтримку нинішніх студентів, засвідчує, наскільки згуртованою є академічна спільнота Острозької академії.

Теги: Острозька академія, «Alumni Talks», Марія Удуд