В НаУОА відбувся ІІ етап Всеукраїнської Олімпіади з «Культурології»

01.05.2017

Ще в березні 2017 року кафедра культурології та філософії НаУОА оголосила про першу Всеукраїнську олімпіаду з «Культурології» для представників шкільної молоді, а також студентів коледжів та професійно-технічних училищ. Проведення олімпіади планувалось у ІІ етапи і, вже по закінченню першого, оргкомітет помітив жвавий інтерес серед означеної цільової аудиторії до спеціальності «Культурологія». Відтак, 27 квітня 2017 року було проведено ІІ етап олімпіади, до якого долучилось понад два десятки запрошених учасники. Вони, разом із супроводжуючими особами (батьками та вчителями), стали гостями Національного університету «Острозька академія». На відкритті заходу з вітальним словом їх зустрів завідувач кафедри культурології та філософії Зайцев Микола Олександрович, а заступник декана з наукової роботи Карповець Максим В’ячеславович ознайомив гостей з історією університету ХVI ст. та побажав усім присутнім відчути особливу атмосферу сучасної академії і, хоч на деякий час, стати її частинкою.

Для учасників можливість відчути себе студентами академії з’явилась під час роботи над тестами, що були завчасно підготовлені оргкомітетом. Усі охочі мали можливість ґрунтовно підготуватись до цього етапу, адже список тем, на базі яких формувались тести, був оголошений завчасно. Цікаво, що відгуки від олімпіадистів про рівень складності завдань були вкрай різними: дехто називав їх базовими, однак складними, дехто — конкретними, але цікавими. Проте, всі учасники зізнавались, що не сподівались побачити прості запитання в університеті такого рівня як «Острозька академія».

У той же час поки учні проходили тестування, супроводжуючим особам організатори провели презентацію спеціальності. Програма була побудована таким чином, щоб гості на конкретних прикладах могли зрозуміти наступні позиції: базу, з якою працюють культурологи в НаУОА; можливості, які мають студенти цієї спеціальності в університеті та поза його межами; перспективи випускників-культурологів. Таким чином, усі бажаючі мали вільний час для спілкування з викладачами кафедри культурології та філософії, після чого вони відвідали нещодавно створений Центр туристичної інформації м. Острога, який очолює магістр «Культурології» Олеся Гощук. У затишній, неформальній атмосфері гості дізнавались про можливість співпраці студентів-культурологів із Острозьким ЦТІ, а присутня на зустрічі кореспондент газети «Замкова гора» Собко Інна запросила культурологів до участі у перманентному стажуванні на базі міської газети.

Окрім цього, усім бажаючим було організовано екскурсію в музеї історії НаУОА, де окрему увагу відвідувачі звертали на етнографічну колекцію, що формується студентами-культурологами під час фольклорно-етнографічної практики та на археологічну виставку оригіналів Трипільської культури, що тимчасово експонується в Мистецькій галереї НаУОА. Цікавими для організаторів стали відгуки учасників і супроводжуючих, які розповідали, що після такого насиченого емоціями та подіями дня зникає пересторога «не виграти», але з’являється велике бажання «повернутись» в академію знову: комусь у статусі студента, а комусь — наступного року знову на олімпіаду.

На урочистому закритті заходу усім присутнім були вручені сертифікати учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з «Культурології», що засвідчує гідний рівень олімпіадистів. Члени журі вирішили відзначити грамотами також переможців першого етапу олімпіади, інформація про яких і їхні есе уже є розміщені на сайті і доступні для прочитання. І, звісно ж, за результатами оцінювання першого і другого етапу, були визначені переможці першої Всеукраїнської олімпіади з «Культурології». Ними стали: І місце — Савсюк Валентин, студент 2 курсу Сарненського педагогічного коледжу, Рівненська область, ІІ місце — Лакута Катерина, студентка 2 курсу Сарненського педагогічного коледжу, Рівненська область, ІІІ місце Тівоненко Вікторія, учениця 10 класу ОЗНВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей», Волинська область. Усім переможцям було вручено дипломи, а в подарунок від організаторів вони отримали книги — те найцінніше, що може знадобитись у найближчому майбутньому такій талановитій і обізнаній молоді.

Кафедра культурології та філософії висловлює подяку усім навчальним закладам і супроводжуючим особам, які зробили можливою участь дітей у олімпіаді. Дякуємо за співпрацю у вихованні та формуванні креативної, творчої молоді з аналітичним мисленням.

Теги: Острозька академія, Культурологія, олімпіада