Міжвузівська конференція молодих науковців «Видатні постаті, події та пам’ятки в історії та сьогоденні релігій: світ та Україна»

01 квітня 2017

29 березня — 30 березня 2017 року в рамках Днів науки НаУ «Острозька академія» відбулася Міжвузівська конференція молодих науковців «Видатні постаті, події та пам’ятки в історії та сьогоденні релігій: світ та Україна», проведена спільно кафедрою релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія» та Волинською православною богословською академією Української православної церкви Київського патріархату.

Перший день конференції гостинно приймала Острозька академія. Відкрите засідання кафедри релігієзнавства і теології, що включало звіти аспірантів спеціальності «релігієзнавство», минуло в активному обговоренні актуальних проблем дисертаційних досліджень, над якими працюють молоді дослідники.

Другий день наукового заходу студенти спеціальності «філософія (релігієзнавство)», аспіранти, викладачі провели в стінах Волинської православної богословської академії УПЦ КП. На пленарному засіданні вітальні промови виголосили Високопреосвященний Михаїл, Митрополит Луцький і Волинський, керуючий Волинською єпархією УПЦ КП, Стоколос Надія Георгіївна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія», Вакін Володимир Анатолійович, кандидат богословських наук, доцент, протоієрей, ректор Волинської православної духовної академії Української православної церкви Київського патріархату. Лейтмотивом звучали слова про актуальність вивчення української богословської та релігійної спадщини, зокрема історичної Волині. «Ми спільно творимо наукове середовище історичного та філософського релігієзнавства», — сказала професор Надія Стоколос.

Атмосфера наукового пошуку, дискусій, щире зацікавлення дослідженнями молодих вчених панувала на двох секційних засіданнях «Філософсько-теологічні виміри історії релігії» та «Історія релігії: світ і Україна».

У рамках конференції відбулися екскурсії в музеї Волинської ікони та Луцького братства, а також в історичний комплекс Хресто-Воздвиженського храму.

Сподіваємося, така конференція стане доброю традицією.