В Острозькій академії відбувся І Всеукраїнський науковий форум «Сучасна Україна та європейський досвід»

30 листопада 2016

Обговорити актуальні проблеми розвитку України на сучасному етапі з урахуванням досвіду країн-членів Європейського Союзу до Острозької академії завітали студенти-політологи, — міжнародники, — історики з різних областей країни.

Організаторами стали: Громадська організація «Братство спудеїв Острозької академії» та Інформаційний центр Європейського Союзу Національного університету «Острозька академія».

Захід відбувався протягом трьох днів, упродовж яких учасники мали нагоду послухати дослідників актуальних проблем України на шляху її «європеїзації», а також у групах за інтересами придумати державну стратегію щодо врегулювання та вирішення актуальних соціальних проблем.

Серед лекторів — декан гуманітарного факультету Дмитро Шевчук, який розповідав про культурні та політичні «межі» Європи, головний редактор видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв, який говорив про європейську перспективу української журналістики, а також координатор Інформаційного центру ЄС НаУОА Максим Карповець, який проаналізував європейський вимір українського міста.

За словами Максима В’ячеславовича, завдання форуму, передусім, об’єднати талановитих студентів різних спеціальностей для вирішення теоретичних і практичних проблем євроінтеграції, над якими працює Інформаційний центр ЄС, що функціонує на базі Національного університету «Острозька академія».

«Ідея такого заходу зародилася давно і завдяки Братству спудеїв зуміли реалізувати її. Зокрема, на форумі розглядали питання освіти, урбаністики, ЗМІ та волонтерства. Результатом роботи стали проекти студентів, що є хорошим стартом для наступних євроінтеграційних кроків національного та державного масштабів. Зі свого боку, ми продовжимо традицію інтелектуального спілкування, залучаючи до співпраці інших талановитих лекторів та студентів»,

розповідає Максим Карповець.

Нагадаємо, Інформаційний Центр Європейського Союзу був відкритий у 2015 році. Мета Центру — поширення інформації про Європейський Союз та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам, сприяння участі студентів у дебатах з європейських питань, отриманні стипендій тощо.

«Це нові знайомства, враження і знання. Цікаво було побачити, як учасники презентують свої проекти та бачення європейської України. Я думаю, що варто проводити більше таких заходів, адже це можливість студентам проявити себе, чудове поле для дискусій та шанс презентувати свої ідеї»,

ділиться враженнями учасниця Форуму, студентка-журналістка НаУОА Олеся Боровець.

Після заходу учасники представили свої стратегії і бачення вирішення вищезгаданих проблем, а також отримали сертифікати. Захід став якісною дискусійною платформою обговорення важливих проблем розвитку України на шляху до євроінтеграції.