XI Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок

30 січня 2016

30 січня 2016 року у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбувся XI Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок.

Організаторами заходу виступали настоятель та актив студентсько-викладацького храму.

«Цей фестиваль став уже доброю традицією нашого храму. Його незмінною метою є збереження та розвиток національних різдвяних традицій, підвищення духовної культури населення, вплив фольклору на формування світогляду та естетичних смаків підростаючого покоління та суспільства загалом. Підготовку до проведення ми почали ще в листопаді, бо прагнули зібрати якомога більшу кількість учасників. Пишаємося тим, що цього року фестиваль суттєво розширив свою географію і до нас завітали колективи з Рівненської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей»,

зазначив Василь Махлюк, представник оргкомітету.

Усього у фестивалі взяли участь 27 творчих колективів, серед яких хор храму преп. Федора Острозького «Благовість», квартет духовної пісні «Еммануїл» (м. Березне, Рівненська обл.), гурт «Пшеничне перевесло» (м. Тернопіль), вокальний ансамбль «Менестрель» (м. Чернівці), квартет «Надія» (м. Острог), хор Свято-Троїцького храму (м. Рівне), народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія» (смт. Білогір’я, Хмельницька обл.), хор духовенства Рівненської єпархії «Анафора» та інші; традиційно свої поезії зачитав місцевий поет Олесь Ундір.

«Ми вдячні кожному хору, що завітав до нас сьогодні. Виконання колядок є однією із форм прославлення Різдва, саме в них українці осмислюють значення народження Сина Божого»,

наголосив Василь Жуковський, настоятель академічного храму.

Найбільше захоплення у глядачів викликали дитячі творчі колективи, зокрема, ансамбль баяністів ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв», зразковий дитячий вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки», дует сестер Анастасії та Наталії Майор та інші.

«У нашому колективі є дві вікові групи. Для молодшої це перший візит до Острога, а для нас, старших, уже другий. Нам дуже подобається в Академії, бо нас завжди дуже тепло приймають і завжди раді бачити, а ще тут дуже красиво. Дехто з нас хоче в подальшому навчатися саме в Острозькій академії»,

діляться враженнями Анна та Софія, солістки зразкового дитячого вокального ансамблю «Здолбунівські дзвіночки».

Організатори заходу нагородили всіх учасників дипломами та цінними подарунками.