В Острозькій академії обговорили стандарти журналістики

28 січня 2016

У Національному університеті «Острозька академія» 28 січня відбувся семінар «Світові стандарти журналістики». Організатор заходу — Академія української преси за підтримки американської неурядової організації Internews. Local voices. Global change. Учасниками стали студенти та викладачі університету, а також регіональні журналісти.

Топ-спікерами були медіа-експерти: доктор філологічних наук, професор, президент Академії української преси — Валерій Іванов, голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» — Володимир Мостовий та доктор педагогічних наук, професор, бізнес-тренер Тетяна Іванова.

Під час зустрічі порушувалися питання журналістської етики, персональної відповідальності медійника за якість інформації, дражливі аспекти військової журналістики, специфіки сприйняття інформації. Учасники дізналися більше і про діяльність самої Комісії журналістської етики та Академії української преси.

Найбільше зацікавлення аудиторії викликали розповіді Валерія Іванова про окремі аспекти роботи зарубіжних ЗМІ, аналіз прикладів порушення журналістських стандартів у телевізійних сюжетах, а також ігри на визначення особливостей сприйняття інформації, які проводила Тетяна Іванова.

Тренер звернула увагу аудиторії на те, що часто журналісти у своїх матеріалах нехтують правилом легкості подачі інформації. Текст перенасичують значною кількістю ключових повідомлень, розсіюючи увагу.

По завершенню учасники отримали сертифікати та книги «Український медіа ландшафт — 2015».